wege smoothie

5 kroków i małych zmian by zostać wegetarianinem. Postaw na wege!

Bycie wegetarianinem jest modne, ale tutaj nie moda jest jednak najważniejsza, ale empatia wobec zwierząt, czyli naszych braci mniejszych. Wciąć wiele osób zastanawia się jak można nie rozumieć bądź nie zwracać uwagi na to, że zwierzęta czują ból, a my ludzie nie mamy moralnego prawa, aby im ten ból zadawać. Jeżeli jesteście wierzący, to wiecie jak brzmi piąte przykazanie dekalogu. „Nie zabijaj” i dotyczy to nie tylko ludzi, ale i zwierząt, choć tak wiele osób o tym zapomina. Dlatego warto przejść na wege, tym bardziej, że to wcale nie jest trudne, a korzyści jakie płyną z diety wegetariańskiej są bardzo duże. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam 5 kroków i małych zmian by zostać wegetarianinem.

Empatia to Twoje człowieczeństwo

owocowy smoothieCzęsto słowo „człowiek” nie brzmi dumnie, bo jak być dumnym z nas ludzi, jeżeli jesteśmy zdolni wykonywać wiwisekcję typu operacja na otwartym sercu psa, zupełnie bez znieczulenia. Co kilka sekund w laboratorium wiwisekcyjnym umiera zwierzę i umiera w mękach. Są ludzie, którzy uważają, że ból wytwarza adrenalinę, przez co mięso lepiej smakuje, a to skutkuje tym, że są zdolni obdzierać ze skóry żyjące zwierzę. W imię czego? Pogarda z jaką wiele osób traktuje braci mniejszych jest zatrważająca. Wydaje nam się, że jesteśmy panami świata, a przecież nie jesteśmy lepsi od zwierząt. Dlatego też warto uświadomić sobie, że zwierzęta cierpią, ale każdy z nas może coś zrobić, by zmniejszyć to cierpienie, tym bardziej że to proste i pierwszym krokiem jest rezygnacja z mięsa. Jeżeli ludzie wiedzieliby czego doświadczają zwierzęta i jak cierpią nie potrafilibyśmy zasiąść do stołu i żyć normalnie jeżeli jest w nich choć krzta empatii. Zatem warto postawić na wege choćby z szacunku dla zwierząt.

Wegetarianizm jest zdrowy

Wiele osób mówi, że musi jeść mięso, bo ciężko pracuje, a poza tym mięso jest zdrowe. Z tymi słowami można polemizować, bo mięso nie jest zdrowe, szczególnie jeżeli pochodzi z farm, gdzie zwierzęta poi się antybiotykami. Zatem choćby dla własnego zdrowia warto przejść na wege, tym bardziej że dzięki takiej diecie zmniejszacie ryzyko zachorowania na wiele chorób, choćby raka jelita grubego, ale też też choroby serca.

Lepsze samopoczucie i dużo energii

pomidoryJeżeli często narzekacie na samopoczucie, ale i macie mało energii, a po posiłkach czujecie się jak balon, to przyczyną takiego stanu rzeczy może być Wasza dieta, szczególnie jeżeli oparta jest na dużej ilości mięsa. Gwarantujemy, że jeżeli podejmiecie wyzwanie i zdecydujecie się zostać wegetarianami, choćby na 7 dni, bardzo szybko poczujecie różnicę i nie tylko będziecie mieć sporo energii, ale także dobrze się poczujecie. Wreszcie wstaniecie wypoczęci, a po jedzeniu nie będziecie narzekać na bóle brzucha. Zatem może czas spróbować?

Dla piękna i urody

Do niektórych na pewno przemówi argument, że wegetarianie wyglądają młodziej, a ich skóra później się starzeje. Stąd, jeżeli zależy wam na wyglądzie, warto zostać wege. Nie musicie obawiać się, że zbilansowanie diety wege jest trudne, bo zawsze możecie zdecydować się na catering wegetariański. Jest obłędnie smaczny i niezwykle zdrowy. Swoją drogą dzięki diecie bezmięsnej utrzymacie lepszą sylwetkę, gdyż warzywa są małokaloryczne i nie tuczą. Chyba nikt z nas nie widział wegetarianina czy weganina z nadwagą czy otyłością.

Od siebie i dla siebie

Czasami zmiany są dobre i na pewno koniecznie trzeba się zdecydować. Zatem warto wreszcie zrobić coś dla siebie i z myślą tylko o sobie i dieta wege może być doskonałym prezentem właśnie dla siebie od siebie. Tutaj powinniście wiedzieć, że jest ona inwestycją w siebie i w zdrowie. Zmniejszenie ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe, lepsze samopoczucie, ale i życie zgodne z wartościami to tylko część korzyści, jakie zyskujecie, bo musicie pamiętać, że jedzenie wegetariańskie czy wegańskie jest obłędnie smaczne i maksymalnie różnorodne.

Nasz wpis zakończymy słowami piosenki „Is this the world we created” zespołu Queen „Jeśli istnieje Bóg i spogląda na nas z góry, co sobie myśli o tym, co uczyniliśmy światu, który On stworzył?” Niech te słowa dadzą nam do myślenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij