5 powodów, dlaczego dozowniki do mydła w toalecie publicznej to dobry wybór

5 powodów, dlaczego dozowniki do mydła w toalecie publicznej to dobry wybór

Wyposażenie toalety publicznej w funkcjonalne akcesoria, które zapewniają najwyższy poziom sterylności i ułatwiają utrzymanie jej w czystości jest absolutnie niezbędne. Trudno wyobrazić sobie używanie mydła w kostce, nawet w toalecie publicznej o średniej przepustowości. Dlatego niezbędny jest wybór dozowników do mydła. Dziś przedstawimy 5 powodów, dlaczego są one dobrym wyborem w sanitariacie użytku publicznego.

Po pierwsze: nie rozprzestrzenianie bakterii toaletowych

Zamknięcie środka higienicznego w dozowniku do mydła sprawia, że nie ma on bezpośredniej styczności z bakteriami. Zatem rozprzestrzenianie bakterii toaletowych jest ograniczone do obudowy bądź też całkowicie przy zastosowaniu dozowników bezdotykowych. Tutaj wystarczy powiem przyłożyć ręce na odpowiednio odległość, by wyposażony w baterię i czujnik podczerwieni dozownik uruchomił odpowiednią ilość środka higienicznego. Oczywiście zastosowanie zwykłego modelu z przyciskiem jest i tak zdecydowanie bardziej higieniczne niż stosowanie mydła w kostce.

Po drugie: utrzymanie strefy umywalkowej w czystości

Kolejnym powodem, dla którego warto wybierać dozowniki do mydła jest możliwość utrzymania w czystości strefy umywalkowej. Wiele dozowników wyposażonych jest w zawory niekapki. Dzięki temu po skorzystaniu z tego akcesorium mydło nie spływa na rant umywalki. Zatem czysty pozostaje i dozownik i umywalka. To istotne, gdyż nagromadzone mydliny mogą spowodować powstawanie nieestetycznego osadu, a przy zaniedbaniu nawet kamienia.

Po trzecie: łatwa wymiana środka higienicznego

Warto zwrócić uwagę na kwestię wkładów do dozownika do mydła. Są one zamknięte sterylnie i przebijane dopiero po uruchomieniu dozownika po raz pierwszy. Zatem nie ma możliwości jego rozlania. Nawet w modelach wyposażonych w pojemnik na mydło w płynie taka sytuacja nie ma miejsca, gdyż dozownik jest szczelnie zamknięty na kluczyk. Takie wyposażenie gwarantuje również łatwość uzupełniania pojemnika na mydło lub wymianę wkładu w zależności od modelu. Ponadto dozownik wyposażony jest w okienko, dzięki któremu od razu wiadomo, kiedy wkład wymaga wymiany albo mydło uzupełnienia. W przypadku mydła w kostce zwykle jest ono marnowane, gdyż wiele osób nie chce używać mocno zużytego i konieczna jest jego wcześniejsza wymiana. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na fakt gromadzenia się mydlin w mydelniczce, co bardzo nieestetycznie wygląda i zniechęca do użycia takiego mydła.

Po czwarte: ochrona przed wandalizmem

Zastosowanie urządzeń higienicznych to zawsze dobra ochrona przed wandalizmem. Ponieważ dozownik do mydła zamykany jest na kluczyk dostęp do niego ma jedynie osoba, która go posiada. Dlatego przeciętny użytkownik, który chce dokonać aktu wandalizmu ma utrudnione zadanie. Nawet wyrwanie dozownika może być trudne, a jego zniszczenie także, gdyż może posiadać dodatkową ochronę w postaci metalowej obudowy.

Po piąte: komfort i ergonomia

Bardzo istotny jest fakt, że korzystanie z dozownika do mydła zapewnia przede wszystkim większy komfort. Nie trzeba zastanawiać się ile osób przed nami korzystało z kostki mydła. Nie ma również sytuacji, że środki higieniczne ześlizgują się z rantu umywalki i wylewają na ziemię, jeśli zastosuje się model dozownika mocowanego na ścianie. Dozowniki do mydła można zamontować na wygodnej wysokości, tak by zawsze były pod ręką. Nie bez znaczenia jest fakt, że można wybrać model, który w ogóle ogranicza kontakt bezpośredni taki jak model łokciowy albo bezdotykowy. To niezbędny element w toaletach, z których korzystają osoby niepełnosprawne. Tam podłoga zawsze powinna być równa i nieśliska. Dotyczy to nie tylko samej powierzchni płytek, ale również ewentualnych rozlanych środków higienicznych.

Oczywiście takie akcesorium może być świetnie dopasowane do pozostałych urządzeń w strefie umywalkowej. Wybierając biały można do niego dopasować zarówno suszarkę do rąk, jak i pojemnik na ręczniki papierowe. Ponadto dostępne są modele szare w obudowie metalowej, a także czarne, najczęściej plastikowe. Zatem również ze względu na dopasowanie do designu toalety dozowniki do mydła są najlepszym wyborem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij