Gdy zarost nie chce rosnąć – jak przyspieszyć porost włosów? Bonus: jak sprawić by zarost u młodego mężczyzny zaczął rosnąć?

Czasami przy zapuszczaniu brody można się zestarzeć czy posiwieć, oczywiście nie dosłownie, ale coś w tym jest. W końcu zapuszczanie zarostu trwa czasem rok, a w niektórych przypadkach jeszcze dłużej. Co o tym decyduje? Na pewno genetyka, ale również to jaką długość brody docelowo chce się uzyskać. Czy można przyspieszyć jej wzrost? W jaki sposób można to zrobić i czy młody mężczyzna może liczyć na bujny zarost? Na te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć.

Odpowiednia dieta i sen mają znaczenie dla wzrostu Twojej brody

Warto zacząć od podstaw. Gdy broda nie chce rosnąć może mieć to związek z niewłaściwą dietą. Jeśli spożywasz zbyt wiele tłuszczów trans, a zbyt mało wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, to twoja skóra może wydzielać zbyt dużo sebum, a tym samym pojawiają się wypryski, a także przetłuszczają i nadmiernie wypadają włosy. Tłuste mogą się robić także te na brodzie, mogą też nie rosnąć w oczekiwanym tempie. Słabe włosy można wzmocnić wprowadzając do diety ryby, rośliny strączkowe, orzechy, pomidory, owoce cytrusowe, a także zielone warzywa liściaste. Zdrowe biało, kwasy Omega-3 i Omega-6, cynk, miedź, a także witamina A, C i E oraz biotyna mają bezpośredni wpływ na stan skóry, ale i mieszków włosowych. Istotne znaczenie ma także odpowiednie nawodnienie. Trzeba pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Dla zdrowego zarostu ważny jest także sen. To właśnie w czasie snu produkowany jest testosteron i obniża się poziom kortyzolu, który także wpływa na osłabienie włosów. Zatem przy zapuszczaniu brody ważne jest też wysypianie się.

Zadbaj o suplementy i kremy poprawiające ukrwienie skóry

Oczywiście dieta jest ważna, ale często trudno nam zbilansować ją odpowiednio i jeśli istnieją niedobory, to warto sięgnąć po kosmetyki na porost brody. Oprócz poprawiającego ukrwienie kremu można w zestawie nabyć doustne suplementy, które powinny być przyjmowane razem z posiłkiem. W końcu ważne dla zarostu witaminy są rozpuszczalne w tłuszczach. Taką kurację należy podjąć przynajmniej na 3 miesiące. Trzeba wiedzieć, że to minimalny czas, kiedy można zobaczyć już różnicę w gęstości brody. Preparaty na porost brody wspomagają oczywiście jej wzrost, ale same w sobie nie spowodują, że nagle z kilku włosów zrobi się czupryna. Duże znaczenie ma tutaj genetyka i jeśli ani ojciec ani dziadek nie mogli zapuścić brody albo zaczęła ona rosnąć stosunkowo późno, np. po 40 roku życia, to tak samo będzie u syna czy wnuka.

Postaraj się znaleźć więcej czasu na relaks i ograniczyć stres i nie czochraj swojej brody

Jak już wspomnieliśmy kortyzol negatywnie wpływa na cały nasz organizm, w tym zarost i włosy. Mogą one zacząć nadmiernie wypadać, a o szybkim wzroście w takiej sytuacji nie może być mowy. Warto zatem znaleźć czas na relaks, wyciszyć się i ograniczyć stres. Oczywiście łatwo powiedzieć, gorzej zrobić. Ale na pewno musisz w ciągu dnia wygospodarować czas na odpoczynek, coś co głęboko Cię relaksuje. Nie czochraj też swojej brody. Niektórzy robią tak w sytuacjach stresowych. To osłabia cebulki i sprawia, że włoski wypadają.

Przycinanie nie spowoduje, że broda wyrośnie gęstsza. Postaw na odpowiednie zabiegi i uzbrój się w cierpliwość , gdy masz 20- 25 lat

Rozprawimy się też z pewnym mitem. Mówi się, że częste golenie powoduje, że włosy wyrastają grubsze, ciemniejsze i mocniejsze, a to zupełna bzdura. Nawet jeśli będziesz się golił codziennie, to nie spowodujesz, że pewnego dnia ujrzysz bardzo gęsty i twardy zarost, jeśli wcześniej był raczej jasny, rzadszy i miękki. Na gęstość brody wpływają wymienione już przez nas czynniki. Można jeszcze pomóc sobie stosując pewne zabiegi medycyny estetycznej, a mianowicie osocze bogatopłytkowe albo mezoterapię twarzy. Poprawiają one ukrwienie, czyli mają działanie podobne do preparatów na porost brody. Trzeba wykonać kilka takich zabiegów w serii. Poprawa gęstości brody może być widoczna dopiero po 3-4 miesiącach. Można także zdecydować się na przeszczep brody. Niemniej jednak mając 20-25 lat należy po prostu uzbroić się w cierpliwość, bo najprawdopodobniej gęstsza broda pojawi się dopiero po 30-tce.

Oto nasze sposoby na przyspieszenie wzrostu włosów czy zagęszczenie brody. W czasie okresu zapuszczania można stosować także pewien trik w postaci pudru z drobinkami bawełny, które dobrze imitują krótką brodę

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij