Jak skutecznie przeprowadzić termomodernizację w firmie

Jak skutecznie przeprowadzić termomodernizację w firmie?

Dotacje termomodernizacyjne w województwie podlaskim cieszą się dużą popularnością. Co w pełni zrozumiałe zważywszy, że warunki są bardzo korzystne pod względem finansowym, a jednocześnie firma nabiera swoistego prestiżu. Wszak nowoczesna firma lepiej spełnia oczekiwania swoich klientów. Dlatego warto zdecydować się na przeprowadzenie termomodernizacji. Ale jak to skutecznie zrobić? Tego dowiecie się z naszego tekstu.

Termomodernizacja w teorii, czyli klika zdań o audycie energetycznym

Zaplanowanie termomodernizacji ma olbrzymie znaczenie. Tutaj nie można absolutnie zdać się na przypadek. Wiele osób zadaje sobie pytanie – jak otrzymać dotacje termomodernizacyjne w województwie podlaskim konieczne jest posiadanie audytu energetycznego. A co kryje się pod tym pojęciem? Otóż owy audyt to nic innego, jak opracowanie techniczno-ekonomiczne, gdzie nacisk kładziony jest na rozwiązania, dzięki którym koszty przedsięwzięcia można zredukować, a przy tym oszczędność energii będzie naprawdę spora. Tutaj również analizowana jest trwałość termomodernizacji. Audyt może wykonać tylko i wyłącznie osoba do tego uprawniona, czyli audytor z odpowiednimi kwalifikacjami.

Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej to podstawa

stare okno pngTyle w teorii, czas skupić się już na praktycznych rozwiązaniach, dzięki którym można znacząco obniżyć koszty eksploatacji budynku i jednocześnie poprawić jakość powietrza. Warto pomyśleć o wymianie całej stolarki okiennej i drzwiowej. Niestety przez nieszczelne okna, ale i drzwi ucieka naprawdę sporo ciepła, co jednocześnie wpływa na koszty ogrzewania, które niestety są bardzo wysokie. Zatem warto wymienić okna na szczelne, podobnie sytuacja ma się z drzwiami, ale jednocześnie należy pamiętać o wymianie wentylacji na mechaniczną nawiewno-wywiewną. Można również zdecydować się na zamontowanie w oknach nawiewników, najlepiej higrosterowanych, czyli takich, które otwierają się samoczynnie przy wzroście wilgotności powietrza wewnętrznego. Przy wyborze okien należy zwracać uwagę na ich współczynnik przenikania ciepła. Warto wiedzieć, że U nie może być większy od 0,9 W/(m2·K).

Ocieplenie ma znaczenie – jaką metodę wybrać?

izolacja purAle żeby nie było tak kolorowo, to trzeba wiedzieć, że sama wymiana okien nie wystarczy, by ciepło przestało uciekać. Tutaj również bardzo duże znaczenie ma ocieplenie, które dotyczy zarówno ścian, jak i poddasza, czy nawet dachu. Dzięki temu można zniwelować ucieczki ciepła nawet o 15%, a ponadto bardzo łatwo utrzymać odpowiednią i przede wszystkim jednolitą temperaturę, co z kolei pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. Oczywiście bardzo ważne jest znalezienie najlepszej metody. Na ocieplenie ścian zewnętrznych można wybrać np. płyty styropianowe. Warto również zadbać o ocieplenie poddasza, gdzie najlepszą metodą jest ocieplenie pianką poliuretanową, bądź też wełną mineralną. Obie opcje świetnie się sprawdzają. Oczywiście należy także zadbać o ocieplenie dachu. W tym przypadku można zastosować folię niskoparoprzepuszczalne, jednak należy pamiętać, aby zadbać o właściwą wentylację.

Metoda grzewcza jest ważna

Ocieplenie dachu, ścian i poddasza jest ważne, podobnie jak wymiana stolarki okiennej. Ale to nie wszystko. Należy również wymienić nieefektywne ogrzewanie i dokonać całkowitej modernizacji systemu. Tutaj podstawą jest odpowiedni piec, oczywiście w pełni energooszczędny. Wbrew pozorom nie tylko ogrzewanie gazem jest najbardziej ekologiczne. Można również zdecydować się na dobrej klasy piec na węgiel, który także się sprawdzi. Oczywiście trzeba liczyć się z większymi kosztami, gdyż w tym przypadku lepsze znaczy droższe, ale tak naprawdę jest to bardzo dobra inwestycja, która pozytywnie wpłynie na środowisko, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić. Warto wiec zdecydować się na piec kondensacyjny, który pozwoli na zaoszczędzenie energii nawet o 25%, czyli naprawdę sporo.

Termomodernizacja jest podstawą dla wszystkich firm, które są nowoczesne, a jednocześnie chcą zredukować koszty ogrzewania. Dzięki termomodernizacji oddajemy także cegiełkę dla naszego środowiska, które niestety jest bardzo zanieczyszczone.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij