Jak tanio i zdrowo żyć w stolicy? Tak to możliwe!

Jak tanio i zdrowo żyć w stolicy? Tak to możliwe!

Warszawa jest nowoczesnym i pięknym miastem. Z tym stwierdzeniem trudno się nie zgodzić. Ale jednak jak przystało na stolicę ceny w niej są wysokie, co niewątpliwie sprawia, że koszty życia są wysokie. Mówi się, że w Warszawie można zarobić, bo zarobki są wyższe niż w innych miejscach w Polsce, ale jednak ceny też są wyższe. Tutaj więc pojawia się pytanie jak tanio, ale i zdrowo żyć w tym mieście? Wyobraźcie sobie, że można. Czas dowiedzieć się, jak to zrobić.

Zamień środek transportu na rower

Benzyna jest droga i to fakt niezaprzeczalny. Rzeczywiście jadąc na stacje benzynową można nieźle się zestresować patrząc na ceny. Ale zasadniczo to niejedyny problem, bo Warszawa jest niezwykle zakorkowanym miastem. Co z tego, że w teorii możemy dojechać do pracy szybko, skoro w praktyce okazuje się, że i tak spędzamy sporo czasu w korkach co doprowadza nas do szewskiej pasji. Jednak można to zmienić. Otóż wystarczy tylko zamienić środek transportu jakim jest samochód na jednoślad. Rowery miejskie w Warszawie to świetne rozwiązanie. Jazda jest przyjemna, korki możemy ominąć, a do tego wszystkiego zrobimy coś dobrego dla środowiska i co istotne sporo zaoszczędzimy. Ale na tym zalety się nie kończą. W końcu rowery nie należą też do drogich. Nie trzeba wcale kupować tych z wyższej półki cenowej. Można zdecydować się na rowery budżetowe, które i tak dobrze się sprawdzą na drodze czy ścieżkach rowerowych.

Nie wyrzucaj jedzenie

Już wiecie, że rowerami miejskimi po Warszawie można szybko i łatwo podróżować i sporo zaoszczędzić. Czas przejść do kolejnego life hacka, który pozwoli nam zaoszczędzić. A będzie to jedzenie. Mówi się, że na pewnych rzeczach oszczędzać nie można i należy do nich właśnie jedzenie i tak jest. Ale my nie tyle doradzimy Wam, że należy kupować niskiej jakości produkty, lecz w tym przypadku oszczędność będzie polegała na niemarnowaniu jedzenia.
Czy wiecie, że ponad 1/3 jedzenia jest wyrzucana. WHO alarmuje, że ponad 33% corocznie wyprodukowanego jedzenia ląduje w śmieciach. Jest to przerażające, ale można coś z tym zrobić. No właśnie, czas przestać marnować jedzenie. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy gotować tylko takie ilości jedzenia, które jesteście w stanie zjeść. Jeżeli coś zostanie, to nie wyrzucajcie, lecz zjedźcie następnego dnia. Możecie też przygotowywać posiłki na cały tydzień, a potem je mrozić. Z diety należy wyeliminować dania przetworzone. Należy jadać przede wszystkim duże ilości warzyw.

mężczyzna z rowerem w mieście

Pij kawę w domu, a nie na mieście

Jeżeli każdego dnia przed pracą idziecie do kawiarni i zamawiacie latte na mleku owsianym z cukrem brązowym, to okazuje się, że w ciągu miesiąca na taką przyjemność wydacie przynajmniej 3000 złotych, zatem wcale niemało. Ale tak nie musi być. Otóż możecie kawę przygotowywać przed pracą w domu i przelewać ją do kubka termicznego. To rozwiązanie jest bardzo dobre i rzeczywiście okaże się, że w skali miesiąca wyniesie Was nie więcej niż 100 złotych. Swoją drogą powinniście także zastanowić się czy przypadkiem zbyt często nie kupujecie jedzenia na mieście. Jeżeli będziecie gotować w domu, to znowu sporo zaoszczędzicie. Dotyczy to także jedzenia śniadań. Zamiast kupować je po drodze do pracy, lepiej wstać 10 minut wcześniej i przygotować zdrowe śniadanie na bazie owoców i musli z jogurtem.

Zrezygnuj z częstych zakupów

Kupowanie rzeczy, które niekoniecznie są nam potrzebne niejako stało się plagą. Czasami kupujemy ubrania, które i tak nam się nie podobają i lądują na dnie szafy. Dlatego i w tej dziedzinie czas na zmiany i to duże zmiany. Tutaj mamy na myśli fakt, że nie należy kupować ubrań pod wpływem impulsu. Każda decyzja powinna być przemyślana. Najlepiej robić zakupy wtedy, gdy tego potrzebujemy, a nie mamy ochotę. Zamiast kupować ubrania w butikach można korzystać z punktów, w których można wymieniać się odzieżą. Zawsze też ubrania, które się nam znudziły można sprzedać, bo po co mają kurzyć się na dnie szafy. Pamiętajcie jeszcze, że liczy się nie ilość ubrań, ale i jakość. Najlepiej więc postawić na garderobę kapsułową.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij