odżelaziacz wody

Kiedy należy uzdatniać wodę?

Kiedy woda płynąca z kranu przyjmuje żółtawy lub wręcz rdzawy kolor oraz jej zapach nie należy do najprzyjemniejszych, jest to wyraźna oznaka, że coś jest nie tak. Warto baczniej przyjrzeć się wodzie i uważnie przeanalizować obserwowane cechy. Rdzawy kolor świadczy bowiem jednoznacznie o tym, że dopuszczalne normy zawartości żelaza, zostały wielokrotnie przekroczone. W takim wypadku musimy szybko działać. Taki stan rzeczy, utrzymujący się dłużej, może doprowadzić do awarii urządzeń AGD. Wysokie stężenie żelaza wpływa bardzo niekorzystnie na włosy i paznokcie. Z pomocą przychodzi nam wówczas sprytne urządzenie.

Czy to rozwiązuje problem?

Rozwiązaniem tym jest odżelaziacz wody. To urządzenie w formie tuby, wykonane jest ze specjalnego rodzaju stali, która posiada doskonałą odporność na oddziaływanie czynników odpowiadających za korozję. Czasem spotyka się odżelaziacze z tworzywa sztucznego, które dodatkowo jest wzmocnione włóknem szklanym. Spotyka się urządzenia zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Warto wspomnieć o tym, że wnętrze zbiornika maluje się specjalistyczną farbą, która posiada atest PZH dla wody pitnej, albo warstwą cynkową. Zewnętrzne ścianki zbiornika, maluje się podkładową farbą antykorozyjną.

Zasada działania

Wygląda to tak, że wewnątrz tuby znajduje się aerator, który napowietrza ciecz, aby system filtrów mógł w spienionej wodzie wyłapać i zneutralizować związki żelaza i manganu. Oczyszczona w ten sposób woda trafia do układów i instalacji. Aerator dostarcza do wody odpowiednią ilość tlenu, jaka wymagana jest do zainicjowania procesu hydrolizy i utleniania. Zatrzymane żelazo w postaci rdzy, usuwane jest z układu za pomocą rury, do kanalizacji.

Zalety stosowania odżelaziaczy

Miękka woda korzystnie wpływa na instalacje wodociągowe i używane przez nas sprzęty AGD. Dłużej będziemy cieszyć się ich dobrą kondycją.

Miękką wodę łatwiej ogrzać. Usuwanie związków żelaza, obniża więc koszty.
Eliminujemy kamienny osad, tak trudny do usunięcia.
Wpływa na zdrowie paznokci i włosów.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij