Pomocne wskazówki dotyczące odciągania pokarmu za pomocą laktatora

To, że maluchy potrzebują pokarmu, jest dla wszystkich rodziców oczywiste. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne będzie samo odciąganie pokarmu. Czasami jest to niezbędne gdy na przykład maluch nie chce ssać piersi albo też pokarm musi być odciągnięty z innych powodów.

Dlaczego warto korzystać z laktatora?

Wiele będzie najróżniejszych korzyści, które będą wynikały z odciągania pokarmu. Oczywiście kiedyś, gdy nie istniały specjalne urządzenia, to trzeba było to robić ręcznie. Aktualnie jednak dostępne mamy różnego rodzaju laktatory ręczne, a także elektryczne, które gwarantują bardzo dużą wygodę. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że pokarm matki będzie najzdrowszy dla malucha. Niekoniecznie jednak zawsze dziecko będzie chciało ssać pierś. Z drugiej strony produkcja pokarmu może w zależności od kobiety być zróżnicowana. Jeżeli jest go zbyt dużo, to nawet wtedy, gdy maluch chce spożywać pokarm bezpośrednio i tak trzeba go odciągać. W takich okolicznościach właśnie będzie się sprawdzać laktator, który gwarantuje bardzo duże udogodnienia. Oczywiście pokarm taki można przechowywać w lodówce i w ten sposób zagwarantujemy dziecku te najlepsze składniki odżywcze. Jednocześnie też dla matki będzie to bardzo elastyczne rozwiązanie i szybciej będzie mogła się na przykład zdecydować na powrót do pracy. Poza tym dzięki temu powstaje możliwość, że to ojciec dziecka będzie mógł się także bardzo zaangażować w karmienie malucha.

Laktator Medela jednym z najlepszych

Bardzo ważną kwestią będzie oczywiście sam wybór konkretnego produktu. Musimy mieć pewność, że korzystamy z najlepszych dostawców dzięki, czemu laktatory będą bardzo wydajne i bezawaryjne. Trzeba tu na pewno przeczytać wiele najróżniejszych opinii, które na szczęście będą dostępne na różnych stronach internetowych. W ten sposób możemy się rozeznać w produktach rekomendowanych przez lekarzy oraz położne, a także innych rodziców. To bardzo ważna kwestia, aby laktatory były certyfikowane i oczywiście wykonane z bezpiecznych materiałów. Jedną z lepszych opcji będzie z pewnością laktator Medela, który jest bardzo popularny wśród wielu rodziców. Wystarczy zresztą zapoznać się z różnymi wpisami udostępnionymi na portalach społecznościowych. Szeroko opisuje się te produkty, jako bardzo wygodne w użytkowaniu i łatwe w czyszczeniu. Zauważmy też, że laktator Medela może wspomagać naturalne karmienie, gdy dziecko ma na przykład jeszcze trudności w zasysaniu piersi. W zależności od malucha dzieci mogą wymagać trochę więcej czasu, zanim przyzwyczają się do naturalnego karmienia, czyli przystawiania do piersi. Jednocześnie też warto zauważyć, że gdy wykorzystujemy na przykład ręczny laktator, to odciąganie może trwać od 15 do 45 minut. Jeżeli chodzi o urządzenia elektryczne, to są o wiele bardziej wygodne i mniej męczące. Odciąganie będzie trwać też krócej.

Jak rozpocząć odciąganie pokarmu?

Nie jest już żadną tajemnicą, że wiele matek będzie podchodzić sceptycznie do takich aktywności i nie zawsze chce się przekonać do odciągania pokarmu laktatorem. Jest to jednak bardzo ważne, ponieważ chodzi przecież o pokarm dla dziecka. Zanim, więc przystąpimy do odciągania, to spróbujmy się zrelaksować no i dać sobie trochę więcej czasu. Pierś powinna być także przygotowana do takich czynności. Można ją masować na przykład delikatnie przez kilka minut. Przydać mogą się także ciepłe okłady na piersi. Poza tym położne i lekarze rekomendują nawet odciągać pokarm w pobliżu malucha albo po prostu patrzeć na jego zdjęcie, czy też ubranka. To może wzbudzać pozytywne emocje, a to bardzo dobrze wpływa na wypływ pokarmu. Psychika ma tu kluczowe znaczenie.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij