Rozlicz PITy 2022 i skorzystaj z przysługujących Ci ulg

Rozlicz PITy 2022 i skorzystaj z przysługujących Ci ulg

Chociaż rozliczenie podatku za 2022 może wykonać automatycznie dla większości z nas System Ministerstwa Finansów, to warto mieć pod kontrolą swoje PITy. Wypełniając e-PITy 2022 na własną rękę możemy skorzystać ze wszystkich dotyczących nas ulg podatkowych i przekazać nasz 1% na Organizację Pożytku Publicznego. Dla każdego PIT 11, czy PIT 28 termin ich składania jest wyznaczony w tym roku na okres pomiędzy 15 lutego a 2 maja i po tym czasie portal Ministerstwa Finansów w przypadku osób bez działalności gospodarczej zrobi to za nas automatycznie i niestety wtedy możemy stracić możliwość uzyskania większości naszych ulg. Dla przedsiębiorców rozliczenie PIT 2023 na czas jest ważne również dlatego, że spóźnienie wiąże się z ryzykiem poniesienia konsekwencji w formie przede wszystkim kary grzywny, a w niektórych przypadkach również pozbawienia wolności za przestępstwo skarbowe.

Rozlicz swój PIT 2022 online i nie czekaj w kolejce

Decydując się na e urząd skarbowy, możemy wygodnie rozliczyć nasz podatek gov bez wychodzenia z domu i uzyskujemy dodatkową korzyść w formie szybszego zwrotu podatku. Składając ePIT pieniądze możemy uzyskać maksymalnie do 45 dni od złożenia rozliczenia natomiast w przypadku zeznania papierowego ten czas wydłuża się do 90 dni. Portal Ministerstwa Finansów umożliwia skorzystanie ze swojego systemu w internecie, jednak nie zawsze jest to najlepszy sposób, jeśli zależy nam na skorzystaniu ze wszystkich dostępnych dla nas ulg podatkowych i przekazaniu jednego procenta na OPP.

Rozlicz PITy 2023 z PITax.pl, a nie pominiesz przysługujących Ci odliczeń

PIT rozliczenie 2022 wykonamy poprzez Twój e-PIT gov gdzie znajdziemy poprzednio składane PITy i od 15 lutego będziemy mogli zobaczyć te z minionego roku, dzięki czemu wykonamy rozliczenie podatku za 2022. Dostęp do usługi możemy uzyskać po wejściu na nasze konto na e urzad skarbowy na stronie internetowej podatki.gov.pl. Co więcej, na Twój e-PIT logowanie jest niezwykle łatwe, bo jest możliwe poprzez profil zaufany, e-dowód i bankowość elektroniczną, a także aplikację mobilną mObywatel. Na e urząd możemy również wejść poprzez zalogowanie się przy użyciu naszego numeru PESEL oraz NIP wraz z kwotą przychodu pochodzącą z zeznania z roku poprzedzającego. Po wejściu na nasze konto oprócz usługi Twój e PIT możemy także zobaczyć nasz wykaz mandatów karnych, numer mikrorachunku podatkowego, gdzie wpłacamy CIT, PIT i VAT oraz e-mikrofirmę, dzięki której wygenerujemy i wyślemy JPK.

Złóż ePIT przy użyciu Pitax.pl i uzyskaj obowiązujące Cię ulgi podatkowe

Jeśli nie chcemy stracić przysługujących nam ulg podatkowych ani możliwości przekazania naszego 1% na OPP to warto swoje rozliczenie PIT 2022 online wykonać przy pomocy szybkiej i przede wszystkim prostej w obsłudze aplikacji PITax.pl Łatwe Podatki. Nasz PIT 2022 przy użyciu tego programu możemy sprawnie rozliczyć z poziomu przeglądarki lub ściągając wersję inhalacyjną na nasz komputer i tworząc konto podatnika dla siebie, a także dla swojej rodziny. Niezwykle ważne jest też to, że korzystając z PITax.pl mamy pewność, że wszystkie nasze dane są w pełni bezpieczne, ponieważ chronione są najnowocześniejszymi zabezpieczeniami.

Aplikacja PITax.pl rozliczy PITy z uwzględnieniem dostępnych ulg

PITax.pl umożliwi Ci rozliczenie podatku za 2022 na podstawie bardzo prostych pytań, które pomogą znaleźć odpowiednie ulgi podatkowe, dzięki którym możesz obniżyć swój podatek gov za ten rok i na przyszłe lata. Wystarczy przygotować wszystkie PIty, które otrzymaliśmy, a aplikacja pomoże Ci złożyć prawidłowe zeznanie podatkowe, które możesz wysłać online do urzędu skarbowego lub wydrukować i zanieść samodzielnie. Program jest niezwykle intuicyjny i dlatego z łatwością dołączymy wszystkie potrzebne załączniki, które umożliwią nam uzyskanie dotyczących nas ulg podatkowych. Ponadto system zadawania prostych pytań przyśpiesza cały proces, z którego złożone jest PIT rozliczenie.

Rozliczenie PIT zgodne z najnowszymi rozporządzeniami

Używając aplikacji PITax.pl w wersji przeglądarkowej lub instalacyjnej nie musimy się martwić o naszą wiedzę na temat tego, jak wypełniać prawidłowo PITy. Wystarczy, że wprowadzisz dane o swoich przychodach za poprzedni rok i po paru łatwych pytaniach na podstawie Twoich odpowiedzi program dobierze odpowiednie dla Ciebie druki PIT oraz należne Ci ulgi podatkowe, dzięki czemu wysokość podatku będzie zgodna z tym, co Ci się należy w zeznaniu podatkowym za rok 2022.

Rozlicz twój e PIT z PITax.pl

Z każdym rozliczeniem podatku mogą się wiązać również nowe zmiany związane z przepisami, których wprowadzenie mogło umknąć naszej uwadze. PITax.pl jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami, które wpływają na rozliczenie PITy 2023, dzięki czemu po wprowadzeniu wszystkich danych, jakie zawierają nasze PITy program automatycznie podliczy wysokość podatku. Niektóre z nowych przepisów mogą znacząco wpłynąć na to, co znajdzie się w naszym zeznaniu podatkowym, więc ich nieznajomość w przypadku samodzielnego wypełniania PITu może nas wiele kosztować. Warto pamiętać, że rozliczenie podatku za 2022 jest w terminie 15 lutego do 2 maja, ze względu na to, że 30 kwietnia to dzień wolny i jeśli nic nie zrobimy w usłudze Twój e-PIT to po tym czasie zostanie on automatycznie wysłany do urzędu skarbowego i nie będziemy mieli możliwości na skorzystanie z dotyczących nas ulg podatkowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij