5 powodów, dlaczego warto wybrać świetlówki LED w firmie produkcyjnej

Produkcja, niezależnie od branży wymaga doskonałego przygotowania hali, by możliwe było jej zoptymalizowanie i zintensyfikowanie. Ważne jest zapewnienie komfortu wszystkim pracownikom, tak by dzięki dobrym warunkom mogli spełniać ustalone na daną zmianę normy. Dzięki temu można uniknąć strat, ale i błędów. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, dlaczego warto wybrać tuby LED w firmie produkcyjnej. Poznajcie 5 najważniejszych powodów.

Powód nr 1: energooszczędność, która wpływa na niższe rachunki za prąd

Nie bez powodu użyliśmy nazwy tuby LED, bo jest to używana powszechnie nazwa świetlówek LED. Ta druga jest stosowana głównie dlatego, by podkreślić, że tego rodzaju źródła światła są zamiennikiem dla tradycyjnych świetlówek z wypełnieniem rtęciowym i argonowym. Jedną z głównych zalet jest to, że eko świetlówki LED gwarantują większą energooszczędność. Zapewniają nawet 70% oszczędność energii w stosunku do modeli tradycyjnych. Dużą zaletą jest fakt, że mogą pracować na pełnej mocy nawet przez kilkadziesiąt tysięcy godzin. Niewielki pobór energii przy stosunkowo silnym strumieniu światła sprawia, że oszczędność jest jeszcze bardziej zauważalna.

Powód nr 2: mniejsza awaryjność w stosunku do tradycyjnych świetlówek

Kiedyś bardzo często zdarzało się, że po usłyszeniu charakterystycznego dźwięku świetlówka po prostu nagle się przepalała. Wtedy trzeba było szybko wymienić źródło światła na nowe. Często również tradycyjne świetlówki miały tendencję do przepalania się w jednym czasie, co jeszcze zwiększało koszty. Nowoczesne świetlówki LED nie mają żarnika ani wypełnienia gazem, więc nie mogą przepalić się w tradycyjny sposób. Oczywiście może dojść do uszkodzenia diody, jednak jeśli wybiera się modele wysokiej jakości jest to praktycznie niespotykany problem. Oczywiście istotne znaczenie ma jakość samej instalacji oraz to czy przewody nie są zaśniedziałe. Dbałość o stałe napięcie jest ważna, bowiem jego nagłe skoki mogą powodować spięcia instalacji, a tym samym również awarię diod.

Powód nr 3: mniejsza emisja dwutlenku węgla i brak składowych szkodliwych dla środowiska przy utylizacji

Technologia oświetlenia LED sprawia, że emisja dwutlenku węgla do atmosfery przy stosowaniu tego rodzaju źródeł światła jest znacznie niższa niż w przypadku świetlówek, czy tym bardziej tradycyjnych żarówek. To oczywiście nie jedyna korzyść dla środowiska. Eko świetlówki LED nie zawierają w swoim składzie substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego. W przypadku utylizacji tradycyjnych świetlówek istniało ryzyko wycieku rtęci. Obecny był też wewnątrz argon. W odniesieniu do świetlówek LED taki problem nie występuje.

Powód nr 4: zapewnienie odpowiedniego światła pracownikom wykonującym prace precyzyjne

Dwa ostatnie powody, dlaczego świetlówki LED są najlepszym wyborem do firmy produkcyjnej są właściwie najważniejsze albo przynajmniej równie ważne jak energooszczędność, wydajność czy brak negatywnego wpływu na środowisko. Mowa o zapewnieniu odpowiedniego światła pracownikom wykonującym prace precyzyjne. W przypadku takich zajęć światło powinno być mocne, nie męczyć nadmiernie wzroku, ale również zapewniać skupienie. Wszystkie te cechy spełniają świetlówki LED. Mogą mieć neutralną albo zimną barwę i takie są najlepsze do pracy. Oczywiście barwa światła ze względu na zmęczenie wzroku nie powinna być zbyt biała i wpadająca w niebieski odcień. Ważna jest ilość lumenów, a także kąt rozpraszania światła. W wysokiej jakości świetlówkach LED można liczyć na 165 lm/W. Kąt rozpraszania światła to nawet 330 stopni.

Powód nr 5: zagwarantowanie komfortu pracy działowi kontroli jakości

Bez wątpienia wysokiej jakości źródła światła ważne są także w przypadku kontroli jakości produktów. Tutaj nie ma miejsca na błędy. To co przejdzie przez kontrolę trafia do dalszej dystrybucji, a producent nie może pozwolić sobie na uchybienia. Skutkują one utratą zaufania, a także prestiżu firmy. Dział kontroli jakości jest zatem jedną z najważniejszych gałęzi produkcyjnych. Świetlówki LED gwarantują lepszą widoczność, nawet gdy szczegóły wykonania są przeglądane pod lupą, a nie jedynie gołym okiem.

Mamy nadzieje, że przekonaliśmy Was o zasadności stosowania eko świetlówek LED w branży produkcyjnej. Warto stawiać na modele najlepszych producentów. W ten sposób można zapewnić najwyższą jakość oświetlenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij