Top 5 pamiątek, które warto podarować bliskiej osobie wracając z urlopu, nawet tego wrześniowego

Wakacje są okazją nie tylko do odpoczynku, ale również zakupienia bliskim osobom drobnych podarunków. W końcu jadąc na urlop chcesz się jego cząstką podzielić z innymi, tymi którzy z powodu obowiązków zawodowych musieli zostać w domu. Poznajcie zatem top 5 pamiątek, które warto podarować bliskiej osobie wracając z urlopu, nawet tego wrześniowego.

Top 1: ramki na zdjęcia, ale klasyczne, a nie takie z muszelkami

Nasza pierwsza propozycja to ramki na zdjęcia. Ale nie mamy tutaj na myśli kiczowatych ramek oklejonych muszelkami, ale klasyczne – drewniane. Mogą być nawet rzeźbione, czy ręcznie wykonane, byle by nie były jarmarczne. Możesz też wybrać niewielki szpic w ramce z danego miejsca, przedstawiający charakterystyczny zabytek czy widok. Jeśli planowałeś kupić ramkę, ale nie znalazłeś klasycznej, a chcesz komuś podarować ciekawe zdjęcie z wakacji, to proponujemy zajrzeć do sklepzramami.pl, gdzie znajdziecie małe i duże ramki dopasowane do Waszych potrzeb i takie, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, niezależnie od stylistyki.

Top 2: dobra kawa lub herbata pochodząca z danego kraju lub regionu

Zamiast kupować magnesy z widokiem z jakiegoś miasta, których dana osoba nie zbiera, lepiej postawić na namiastkę danego miejsca, np. kawę, którą piło się w kawiarni w czasie pobytu w danym miejscu. Jeśli ten region słynie z kawy, tym bardziej będzie to świetna pamiątka. Bardzo często opakowania są opatrzone widokiem architektury z danego rejonu, co stanowi dodatkową atrakcję i wpisuje kawę w typową pamiątkę. Jeśli bliska osoba kawoszem nie jest, można zamiast niej wybrać zestaw herbat albo aromatyczną gorącą czekoladę. Kawa lub herbata mogą być też umieszczone w puszce z nadrukiem widoku miasta czy regionu. Takie prezenty są praktyczne i na pewno zostaną wypróbowane.

Top 3: słodkości dla łasuchów

Kolejny prezent z kategorii tych spożywczych to oczywiście słodkości. Można wybrać np. tradycyjne w danym regionie wypieki. Na pewno wybierając się do Poznania, można zakupić rogale świętomarcińskie, a do Torunia oczywiście przysmak, z którego to miasto słynie, czyli pierniki. Czasami można po prostu wybrać tradycyjne słodycze z danego kraju w opakowaniu z fotografią danej atrakcji turystycznej, np. krówki z malborskim zamkiem. Za granicą także można zakupić lokalne specjały. We Włoszech może być to cantuccini albo amaretti. Z kolei we Francji można wybrać maślane Galette albo canele. Oczywiście kupując produkty spożywcze trzeba sprawdzić czy nie ma ograniczeń w ich przewożeniu w danym kraju. Takie obowiązują np. w Stanach Zjednoczonych.

Top 4: zakładka do książki z widokiem z wakacji i dobra lektura

Możesz też postawić na nieco bardziej tradycyjny prezent, a mowa o zakładce do książki z widokiem z wakacji. Oczywiście warto oprócz niej podarować ciekawą lekturę. Osoba, której pasją jest czytanie papierowych, a nie cyfrowych książek na pewno się ucieszy. Mocna zakładka pozwoli zaznaczyć fragment lektury na którym się skończyło. Nie trzeba zatem zapamiętywać, czy zaginać stron. Zakładek nigdy za wiele, wszak niektórzy czytają kilka książek naraz, zwłaszcza jeśli mają zaległości w czytaniu do nadrobienia.

Top 5: ręcznie wykonana biżuteria lub ceramika

Nasza ostatnia propozycja to także nie maskotki z nazwą miejscowości czy poduszki z pozdrowieniami, a ręcznie wykonana biżuteria. Warto wspierać lokalnych artystów i rzemieślników, zwłaszcza jeśli mają do zaoferowania coś naprawdę wyjątkowego. Można wybrać naszyjnik albo bransoletkę. Jeśli nie jesteś przekonany/a co do biżuterii, to alternatywą może być ceramika. Jeśli zwiedzasz Polskę i jesteś w okolicach Bolesławca, to możesz wybrać słynną ceramikę. Znajdziesz nie tylko zastawy stołowe wpisujące się w styl rustykalny, folkowy czy retro, ale również dekoracyjne wazony na kwiaty czy filiżanki czy imbryki.

Jadąc na urlop możesz przywieźć ze sobą coś drobnego, a jednak wyjątkowego dla najbliższych. Masz wiele możliwości. Możesz wybierać uniwersalne, ale i nieoczywiste pamiątki. Wymienione przez nas elementy to tzw. bezpieczne prezenty, które powinien docenić każdy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij