Jak stworzyć niepalne ogrodzenie w 5 krokach

Jak stworzyć niepalne ogrodzenie w 5 krokach?

Ogrodzenie ma niebagatelne znaczenie dla ochrony naszego dorobku. Jeszcze kilka dekad temu wiele osób wykonywało ogrodzenia drewniane, które niestety nie były najwyższej jakości, a jednocześnie były łatwopalne. My jednak radzimy Wam, aby zawsze decydować się na ogrodzenie niepalne, tzn. takie które jest w stanie zatrzymać ognisko pożaru na dłuższy czas. Na samym początku należy pamiętać o wyborze materiałów. Jednym z nich mogą być bloki betonowe lego. Dziś przedstawimy w pięciu krokach, jak wykonać niepalne ogrodzenie.

Krok pierwszy: wybór odpowiednich materiałów

metalowe ogrodzenieKażde ogrodzenie, aby spełniało swoje zadanie musi być wykonane z trwałych, solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Dlatego najlepiej sprawdzają się te murowane lub betonowe. Nie tylko świetnie się prezentują i są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale zapewniają również maksimum bezpieczeństwa. Wybierając bloki betonowe lego nie trzeba nawet używać zaprawy, w związku z tym praca przebiega szybko i sprawnie. Warto wiedzieć, że takie bloki mogą zatrzymać ognisko pożaru na 3 godziny. Ściany z bloków  betonowych najlepiej sprawdzają się na terenach przemysłowych i do ochrony budynków firmowych. Z kolei przy domostwach można postawić na kamień łupany, który ma bardzo różnorodne wykończenie, zatem można go dopasować do elewacji budynku.

Krok drugi: przygotowanie fundamentów

W przypadku ogrodzenia murowanego bądź wykonanego z kamienia konieczne jest wykonanie fundamentów. Dzięki temu ogrodzenie może być stabilne. Takiego wymogu nie ma dla ogrodzeń wykonywanych z bloków betonowych lego. W przypadku przedsiębiorstw ma to bardzo duże znaczenie, zwłaszcza jeśli poszerzają one swoje terytorium i wykupują sąsiednie tereny. W takiej sytuacji powiększenie ogrodzenia, czy jego przesunięcie nie stanowi problemu. Warto zauważyć, że ogrodzenie z bloczków lego może być również dowolnej wysokości, a mimo wszystko jego montaż i demontaż jest bardzo prosty.

Krok trzeci: przygotowanie podłoża

W przypadku ogrodzenia wykonywanego z bloków, a także takiego, gdzie uprzednio wykonuje się fundamenty konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Zatem musi być ono wyrównane. Należy także usuną duże kamienie, czy gałęzie. Dzięki temu montaż bloczków betonowych nie stanowi problemu i mogą one być stabilnie posadowione na spoistym gruncie.

Krok czwarty: wznoszenie słupków lub ścian

ogrodzenie ze zdobieniamiKiedy przygotowane jest podłoże można przystąpić już do głównej pracy czyli wznoszenia słupków bądź ścian ogrodzenia pomiędzy, którymi mogą zostać zamontowane metalowe, oczywiście ocynkowane ogniowo łączenia, dekoracyjne i wykonane w pracowni kowalstwa artystycznego, bądź proste i minimalistyczne. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w połączeniu z kamiennym ogrodzeniem, a także tym murowanym. Tutaj koniecznie przy wznoszeniu słupków należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości, aby całe ogrodzenie prezentowało się estetycznie. W przypadku bloków betonowych lego głównym zadaniem ogrodzenia jest ochrona, a estetyka schodzi tu na dalszy plan. Takie ogrodzenie jest bowiem minimalistyczne i pozbawione łączeń przez które mógłby przedostawać się ogień w razie zaprószenia pożaru w pobliżu zabudowań. Zatem tam, gdzie przechowuje się materiały łatwopalne polecane jest stosowanie ogrodzenia z betonowych klocków lego. Pracę przy takim ogrodzeniu można wykonać w ciągu jednego dnia.

Krok piąty: wykończenie ogrodzenia, czyli instalacja czujników przeciwpożarowych

Ostatnim krokiem przy budowie ogrodzenia jest jego wykończenie. Należy zastosować czujniki przeciwpożarowe, które mogą być zamontowane na bramie. Warto tutaj postawić na czujki, które stanowią element układu integrującego wiele urządzeń. Zatem czujki, systemy sygnalizacji przeciwpożarowej dźwiękowej ściśle są ze sobą połączone, co pozwala na zabezpieczenie całego terenu. Warto oczywiście zwrócić uwagę na sam system sygnalizacji. Jak wiadomo pożar może rozprzestrzeniać się z różnych kierunków, zatem należy uwzględnić wszelkie scenariusze, dzięki którym możliwe będzie zatrzymanie pożaru już w początkowej fazie. Wszystko oczywiście w dużej mierze zależy od warunków panujących na danym terenie.

Stworzenie niepalnego ogrodzenia nie jest trudne ani też czasochłonne. Nie pochłania również znacznych środków finansowych. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań stanowi zabezpieczenia ludzi i mienia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij