szpinak

5 powodów dlaczego warto zostać wegetarianinem. Zafunduj sobie tydzień próbny z dietą wege, a odczujesz różnicę

Warto zostać wegetarianinem! Oto nasza teza i dzisiaj ją udowodnimy. Otóż w dzisiejszym wpisie przedstawimy 5 powodów dlaczego bycie wege jest zwyczajnie super. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się nad tym, to koniecznie przeczytajcie nasze powody „za”. Dodatkowo polecamy zostanie wegetarianinem na próbę, czyli na tydzień. Gwarantujemy, że poczujecie różnicę, oczywiście różnicę na lepsze.

Powód nr 1: empatia wobec zwierząt

sok warzywnyChyba nikogo nie trzeba uświadamiać, że zwierzęta na fermach są źle traktowane, choć musielibyśmy użyć zdecydowanie mocniejszych słów, które opisują cierpienie, jakiego codziennie doświadczają, tylko po to, aby zakończyć swoje życie lądując na talerzu. Wiele mówi się o dobrostanie zwierząt, ale na fermach nigdy go nie było, nie ma i nie będzie. Czy wiecie, że kurczak, którego tak z ochotę zjadacie na obiad żył tylko 9 tygodni, a podczas swojego życia był tuczony i spędzał całe życie w ciasnocie? Czy wiecie, że malutkie prosiaczki kastruje się z wieku kilku dni tak zupełnie bez znieczulenia, tylko po to żeby mięso nie śmierdziało? A jeżeli zabieg się nie uda to zwierzę umiera w straszliwych mękach. Przykładów takiego okrutnego traktowania jest zdecydowanie więcej. Zatem jeżeli macie w sobie choć odrobinę empatii to ten powód na pewno do Was przemówi.

Powód nr 2: robisz coś dobrego dla siebie

Wegetarianie zdecydowanie mniej chorują – to fakt naukowy. Zdecydowanie rzadziej umierają na nowotwory, w tym nowotwory jelit, ale zmniejsza się też prawdopodobieństwo zachorowania na choroby układu krążenia czy też cukrzycę. W ogólnym rozrachunku można stwierdzić, że wegetarianie żyją dłużej. Oczywiście musimy wspomnieć też o zdrowiu psychicznym, otóż i tutaj badania jednoznacznie pokazują, że dieta wegetariańska zwiększa poziom serotoniny we krwi, zatem jesteśmy zdecydowanie szczęśliwsi.

Powód nr 3: dania wege są pyszne

Skoro było już o empatii i zdrowiu to czas przejść do smaku. Dania wegetariańskie smakują obłędnie i to nieprawda, że wegetarianie jedzą tylko „trawę”. Jedzenie wege jest różnorodne i jego smak jest nie do opisania. Jeżeli lubicie głębokie smaki, piękne aromaty to gwarantujemy, że i Wam zasmakuje. Oczywiście także przygotowanie jest łatwe, jednak, jak wiadomo nie od dziś, wiele osób jest zapracowanych i najłatwiej im wrzucić pizzę do piekarnika czy zjeść hamburgera, ale mogą zdecydować się na catering vege, który jest przepyszny, a i bardzo różnorodny. Także desery wegetariańskie są zdecydowanie lepsze niż te na śmietanie z dodatkiem żelatyny.

Powód nr 4: coś dobrego dla środowiska

polskie jabłkaPowietrze jest bardzo zanieczyszczone, lodowce topnieją – a do tego wszystkiego przyczynia się właśnie hodowla zwierząt na skalę przemysłową. Dodatkowo w wielu miejscach na świecie zaczyna brakować wody, co także jest spowodowane masową produkcją mięsa. Ale jeszcze można to zmienić, wystarczy tylko zrezygnować z jedzenia mięsa. Zatem nie tylko zrobicie coś dobrego dla siebie, ale i dla powietrza, którym przecież wszyscy oddychamy. Trzeba zdawać sobie sprawę, że masowy chów zwierząt przyczynia się w dużej mierze do zanieczyszczenia wody i to wody słodkiej, którą przecież wszyscy pijemy.

Powód nr 5: bycie wege jest modne

Tak właśnie dotarliśmy do powodu piątego, który jest najbardziej błahy, ale być może dla niektórych będzie miał duże znaczenie. Przejdziemy więc do meritum, otóż bycie wege jest zwyczajnie modne i trzeba przyznać, że jest to moda ponadczasowa, która rzeczywiście się nie starzeje i nie ulega przedawnieniu. Zatem jeśli lubicie podążać za trendami, ale i zależy Wam na byciu modnym, to poza skupianiem się na swoim wyglądzie, warto też zostać wegetarianinem. A skoro już o wyglądzie była mowa to musicie też wiedzieć, że wegetarianie z natury nie cierpią na otyłość i mają smukłą sylwetkę. Dodatkowo ich włosy są mocniejsze, ale i piękniejsze, podobnie jak cera.

Właśnie przedstawiliśmy Wam 5 powodów dlaczego warto zostać wege. Tak naprawdę każdy z nich jest dobry, bo bycie wegetarianinem to coś dobrego, wszak to troska o innych, o naszych braci mniejszych, ale i ochrona przyrody. Zatem podejmijcie wyzwanie i zostańcie wege na tydzień.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij