Agencja pracy czy portale ogłoszeniowe – gdzie lepiej szukać pracy opiekunki seniora w Niemczech?

Branża opiekuńcza w Niemczech stale poszukuje nowych pracowników. Braki kadrowe sprawiają, że chętnie zatrudnia ona nie tylko niemieckie, ale i polskie opiekunki. Ich zadaniem jest wsparcie seniorów w codziennym życiu. Gdzie szukać takiego zatrudnienia?  Czy lepiej robić to na własną rękę, czy skorzystać z profesjonalnej pomocy agencji pracy?

Agencje pracy dla opiekunek seniorów – jakie mają zalety?

Jednym z miejsc, gdzie dostępne są oferty pracy dla opiekunek w Niemczech, są agencje zatrudnienia. Specjalizują się one w rekrutowaniu opiekunek dla niemieckich rodzin. Posiadają szeroką bazę rodzin, które chcą podjąć pracę z polską opiekunką.

Sprawia to, że takie agencje jak Felizajob pomagają znaleźć pracę jako opiekunka zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym w tej branży. Szeroka gama ofert umożliwia też wybór warunków zatrudnienia oraz podopiecznego. Co jednak najważniejsze agencja proponuje legalne zatrudnienie w oparciu o umowę. Zapewnia to stałą pensję, premię, pomoc w dopełnieniu formalności oraz w przypadku problemów z podopiecznym lub jego rodziną.

pexels-alexavier-rylee-cimafranca-3126016.jpg

Czy agencje pracy tymczasowej rekrutują opiekunki seniora?

Innym sposobem na znalezienie oferty pracy jest skorzystanie z pomocy agencji pracy tymczasowej. Niektóre z nich oferują prace dla opiekunek. Posiadają szeroką bazę danych pracowników i pomagają znaleźć pracę dla opiekunek w różnych częściach Niemiec. Zazwyczaj jednak ich oferty kierowane są do opiekunek, które szukają zatrudnienia czasowego np. na zastępstwo. 

Na jakich portalach ogłoszeniowych szukać pracy jako opiekunka seniora w Niemczech?

Pracę jako opiekunka seniora w Niemczech możesz znaleźć również poprzez portale ogłoszeniowe. Ofert możesz szukać na takich portalach jak Craigslist, OLX czy Gumtree. Do umieszczanych tam anonsów podchodź jednak z dużą dozą ostrożności. Koniecznie weryfikuj ich prawdziwość i sprawdzaj dokładnie warunki zatrudnienia. Podpisując umowę bezpośrednio z niemiecką rodziną możesz liczyć na nieco wyższą pensję, ale pozbawiona będziesz ochrony i pomocy ze strony agencji.

pexels-paul-theodor-oja-2769001.jpg

W trakcie poszukiwań pracy nie zapominaj również o sieciach społecznościowych, takich jak LinkedIn czy Facebook. Na nich odnaleźć można zarówno ogłoszenia agencji/pośredników, jak i te publikowane bezpośrednio przez niemieckie rodziny. Aby mieć do nich dostęp, dołącz do grup społecznościowych, które skupiają opiekunki i rodziny poszukujące opiekunek w Niemczech.

 

 

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij