Czy kobieta powinna się zmieniać dla mężczyzny? Odpowiedź wcale nie taka oczywista, jak się wydaje

Każda kobieta jest piękna. Jest to fakt i truizm zarazem, a także „oczywista oczywistość”, wszak nie od dziś mówi się „płeć piękna”. Jednak nadal wiele kobiet jakoś piękna się nie czuje, ale być może jest to wina partnera, środowiska czy chorych wzorców. Ale czy kobieta powinna zmieniać się dla mężczyzny? Odpowiedź wydaje się oczywista i brzmi „nie”, ale jednak wcale taka nie jest. Zaraz się o tym przekonacie. Ale zacznijmy od początku.

Przemoc niejedno ma imię

Wiele mówi się o przemocy fizycznej, ale jakoś zapomina się o tej psychicznej. Kobiety są aktualnie świadome swoich praw i przemoc fizyczna z rąk partnera nie wchodzi w grę. Ale niestety jak się okazuje coraz więcej kobiet dotyka przemoc psychiczna, która skupia się na krytykowaniu, podważaniu ich wartości, aż wreszcie dochodzi do tego, że kobieta czuje się bezwartościowa czy brzydka. Wtedy może dodatkowo uzależnić się od partnera, a przy tym będzie w stanie wszystko dla niego zrobić tylko po to, aby nadal z nią był. Jednak jest to celowe działanie oprawcy, który w ten sposób próbuje ją maksymalnie upokorzyć, a przy tym traktuje ją przedmiotowo. Wyrwanie się z kręgu przemocy psychicznej wcale nie jest łatwe, w końcu nie widać siniaków, podbitego oka, ale serce może „krwawić”, podobnie jak dusza. Wielu mężczyzn wiedząc, że kobieta jest już maksymalnie przytłoczona i zaczyna wierzyć, że jest nikim, rozpoczyna kolejny etap, czyli zmienianie pod swoje chore wymagania. Tutaj może dochodzić choćby zakaz malowania się, krytyka ubioru, naśmiewanie się z figury, czy nawet ograniczenie środków finansowych. Pewnie wielu z Was brzmi to znajomo. Jeżeli tego doświadczacie, należy jak najszybciej wystawić walizki partnera na bruk, bo może być jeszcze gorzej.

Pewnie zmiany są dobre

Pewne zmiany są jednak dobre. Otóż jeżeli mężczyzna poprosi swoją partnerkę, aby przestała palić dlatego, że martwi się o nią i chce dla niej jak najlepiej, to warto się zgodzić. Ale jeżeli facet chce by kobieta zrobiła sobie silikonowe piersi, bo uważa, że ma za małe to absolutnie na taką zmianę nie należy się decydować i jedyne, co należy zmienić, to mężczyznę. Oczywiście warto też zastanowić się czy prośba o zgubienie kilku kilogramów ma rację bytu czy nie. Oczywiście wszystko zależy od podłoża. W końcu jeżeli podłożem jest troska to będzie to dobra zmiana, a jeżeli podłożem jest chęć zmiany sylwetki, to jak możecie się domyślić już nie. Wydaje się więc oczywiste, że zawsze decyzja ostateczna należy do Was, jednak jeżeli dzięki owej zmianie zrobicie coś dobrego dla swojego zdrowia, to będzie to uzasadniona zmiana, ale pod warunkiem, że nie będą występować znamiona manipulacji czy przymuszenia ze strony partnera.

Bądź tym kim chcesz być, bo Twoje zdanie jest najważniejsze

Nigdy nie można definiować się poprzez pryzmat mężczyzny. Należy natomiast traktować się jako jednostkę indywidualną i w pełni niezależną. Czasami można nie zdawać sobie sprawy, że jest się ofiarą manipulacji, bo cały proces rozpoczyna się od drobnej krytyki makijażu, a potem już figury itd. Nie należy sugerować się zdaniem faceta, to Wasza opinia jest najważniejsza. Jeżeli lubisz mocny makijaż, to masz do tego prawo, podobnie do noszenia określonych ubrań, nawet ekstrawaganckich i nikt nie ma prawa czynić Ci z tego powodu wyrzutów. Masz ochotę na metamorfozę i nową fryzurę czy doczepianie włosów, to zdecyduj się na nią.

Krótkie wnioski

Manipulacja jest zła i manipulacja nie ma prawa bytu, stąd nie można dawać na nią przyzwolenia. Dlaczego więc tak wiele kobiet jest w związkach przemocowych? Otóż wynika to z faktu, że tak bardzo już uwierzyły, iż nie są nic warte. Choć mówi się, że jest równość i nie żyjemy w patriarchacie, to jednak nadal wiele rodzin tak jednak żyje. Wszelkie zmiany, bycie niezależną czy też stawianie na rozwój są krytykowane, jakby jedyną rolą kobiety było tylko rodzenie dzieci i sprzątanie domu. W końcu nie ma prawa zrobić nic dla siebie. A to nieprawda. Wszyscy jesteśmy równi. Dlatego też nie rezygnujcie z siebie i róbcie to, na co macie ochotę. Chcecie przekuć wargę czy zafundować sobie włosy doczepiane, a może macie ochotę na tatuaż rękaw? Nie ma, że nie wypada, bo mamy prawo do wszystkiego.

Decyzję o tym, co jest dla Ciebie najlepsze, podejmujesz tylko Ty. Tylko Ty masz do tego prawo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij