dieta light na co dzień i uzupełnienie jej aktywnością fizyczną

Dieta Light na co dzień i uzupełnienie jej aktywnością fizyczną

Każda dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną daje już wymierne wyniki. Rzecz jasna można schudnąć, korzystając z samego planu dietetycznego, ale aktywność fizyczna przybliża do osiągnięcia założonego celu. Wypróbuj dietę Light na co dzień i sprawdź, co powinno się jeść, a z czego zrezygnować.

Czym charakteryzuje się dieta Light na co dzień?

Dieta Light na co dzień jest żywieniem mało restrykcyjnym, które łatwo wprowadzić do codziennego menu. Dieta jest smaczna, różnorodna, bogata w warzywa i owoce, a dobrze zbilansowana z odpowiednią dawką ruchu może przynieść świetne efekty.

Będąc na diecie Light na co dzień, powinno jeść się 5 posiłków. Na ogół ich przygotowanie jest nieco utrudnione, przynajmniej na początku. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może być dieta pudełkowa, inaczej zwana cateringiem dietetycznym, polegającym na dostarczaniu do domów gotowych posiłków każdego dnia diety. Dobrym przykładem firmy wykorzystującej specjalistyczną wiedzę jest Light Catering, dostarczają wiele planów żywieniowych, w tym dietę Light na co dzień.

Do sporządzania dań wybierane są składniki najwyższej jakości, posiłki nie zawierają czerwonego mięsa ani przetworzonej żywności. Bogate są w chude mięso, ryby, warzywa, owoce oraz niskotłuszczowe produkty mleczne.

Czego nie powinno się jeść, będąc na diecie?

Będąc na diecie, powinno się unikać:

  • posiłków w proszku;
  • produktów przetworzonych;
  • słodkich płatków śniadaniowych;
  • produktów smażonych w głębokim tłuszczu;
  • produktów z puszki, w tym mielonek i pasztetów;
  • cukru oraz produktów z dodatkiem cukru, w tym słodkich napojów, serników, pączków itp.

Aktywność fizyczna w diecie

Aktywność fizyczna w diecie jest bardzo pomocna i chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wywiera pozytywny wpływ na organizm człowieka. Przyjmuje się, że najlepsze wyniki otrzymuje się w treningach wykonanych w zakresie 60-70% tętna maksymalnego. Wtedy utylizuje się najwięcej energii z tłuszczu. Dalsze potęgowanie wysiłku doprowadzi do tego, że paliwo będzie pochodziło z glikogenu zgromadzonego w wątrobie i mięśniach.

Najwięcej kalorii spalają osoby rozpoczynające swą aktywność fizyczną, ponieważ wykonywane przez nie ćwiczenia są jeszcze mało efektywne. Warto pamiętać, że sama aktywność fizyczna, nie zwalnia z odpowiednio zbilansowanej diety.

Czy chudnięcie jest możliwe bez aktywności fizycznej?

Tak jak aktywność fizyczna nie zadziała bez diety, dieta bez ćwiczeń jak najbardziej się może sprawdzić. Wystarczy przyjmować mniej kalorii, niż jest wydatkowane. Najlepiej w takim przypadku zwrócić się z pytaniem do Light Catering, gdzie dobiorą skuteczną dietę.

Dieta Light na co dzień zbliżona jest do kuchni śródziemnomorskiej, która opiera się na posiłkach mających właściwości przeciwzapalne. Mogą ją stosować osoby dorosłe, które nie chorują na poważne schorzenia wymagające indywidualnie dobranej diety.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij