Dobre argumenty o przeniesienie do innej szkoły

Dobre argumenty o przeniesienie do innej szkoły

Nieubłaganie zbliża się koniec wakacji, wiele dzieci i młodzieży wróci do swoich szkół lub zacznie naukę w nowych miejscach na zupełnie nowym etapie kształcenia. Placówki edukacyjne oferują różne profile kształcenia, od humanistycznych i językowych po ścisłe. Niejednokrotnie mamy wątpliwości, czy sami czy też wspólnie z dzieckiem wybraliśmy dobrą szkołę.

Czasami zdarza się, że jako młody człowiek nagle zmieniamy zdanie i chcielibyśmy wybrać inną szkołę. Niezależnie od pobudek czeka nas ten sam proces w celu przeniesienia do innej szkoły. To wydarzenie bardzo ważne zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Jeżeli jednak zdecydujemy się przenieść do innej szkoły, warto wiedzieć, co należy zrobić i jak to wszystko będzie wyglądało.

dużo książekO dziecku niepełnoletnim decydują jego rodzice, warto jednak wziąć pod uwagę zdanie naszej pociechy i postarać się, by wybrana dla niej szkoła nie stała się karą. W początkowym etapie czeka nas spotkanie z dyrektorem placówki, do której chcemy dziecko przenieść, to on zadecyduje, czy takie przeniesienie jest możliwe. Najczęściej zdarza się, że w sprawie przeniesienia musimy złożyć podanie. Wtedy pojawiają się pierwsze pytania – jakich argumentów użyć? Co napisać, by pozytywnie rozpatrzono podanie?

Szkoła jest bliższa miejscu zamieszkania dziecka

To, gdzie nasze dziecko chodzi do szkoły i jak daleko ma do domu jest elementarną kwestią dla wielu rodziców. W szczególności dla tych, którzy swoje pociechy dowożą. Warto, by szkoła znajdowała się blisko domu, by w razie potrzeby inny członek rodziny odebrał za nas dziecko. Dla niektórych pomocne będzie, jeśli szkoła znajdzie się w bliskim sąsiedztwie miejsca pracy, co z pewnością ułatwi transport i skróci czas, który bywa cenny, szczególnie rano. Dla młodych osób podejmujących naukę w technikum, liceum lub szkole zawodowej jej lokalizacja jest równie ważna – połączenia autobusowe, tramwajowe oraz nieduża odległość dzieląca szkołę od dworka PKP lub PKS to spore ułatwienie.

Profil odpowiadający zainteresowaniom ucznia

pisanie testuSzkoły oferują klasy o rozmaitych profilach, jeżeli jeden z nich odpowiada naszym zainteresowaniom i będzie przydatny dla dalszego kształcenia, warto wspomnieć o tym w podaniu. Dla młodzieży ma to szczególne znaczenie ze względu na przedmioty o profilu rozszerzonym, co z kolei wpływa na wyniki matur i przedmioty, jakie się na niej wybierze. Dla młodszych dzieci, klasy sportowe lub językowe pozwolą poszerzyć horyzonty i ułatwią dalszą edukację.

Sąsiedztwo innej ważnej dla nas placówki

Coraz częściej nasze dzieci uczestniczą w zajęciach poza lekcyjnych – od tych sportowych i rekreacyjnych po korepetycje. W podaniu należy wspomnieć o zajęciach ucznia oraz o korzyściach płynących z bliskości tych instytucji i wybranej przez nas szkoły. W czasie tygodnia szkolnego, nie warto marnować wiele czasu na dojazdy.

W czasie rozmowy z dyrektorem, jak i pisząc podanie należy zastanowić się, dlaczego akurat na tej szkole nam zależy? Co sprawiło, że wybraliśmy ją spośród innych. Niech nasza rozmowa będzie szczera i otwarta, a na pewno odniesiemy sukces.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij