Grzejnik płytowy – czy warto zdecydować się na jego zabudowę

Grzejnik płytowy – czy warto zdecydować się na jego zabudowę?

Wybór grzejnika do pokoju ma bardzo duże znaczenie. Jak wiadomo bardzo ważne są jego parametry cieplne. Jednak niezwykle istotna jest także estetyka. I właśnie ową estetyką dzisiaj się zajmiemy. Niewątpliwie bardzo ciekawym wyborem jest grzejnik płytowy. Tutaj pojawia się dylemat, czy warto zabudować taki grzejnik?

Estetyka i minimalizm w jednym

grzejnik płytowyKażdy grzejnik płytowy posiada wiele zalet. Otóż na samym początku warto zauważyć, że bardzo szybko się nagrzewa i dobrze utrzymuje temperaturę, a to za sprawą swojej konstrukcji wykonanej z aluminium, a także mniejszego zapotrzebowania na wodę potrzebną do pracy, niż w przypadku wielu innych modeli. Warto tutaj zwrócić także uwagę na aspekt bezpieczeństwa, gdyż grzejnik płytowy posiada zaokrąglone brzegi, a ponadto jednolitą strukturę bez wystających żeber. W związku z tym jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi i sprawdzi się w każdym pokoju. Jednak skupmy się na jego walorach estetycznych. Warto zauważyć, że już na pierwszy rzut oka takie grzejniki przyciągają uwagę. Doskonale wpisują się w minimalistyczny trend, a jednocześnie są bardzo uniwersalne, zatem sprawdzą się w każdej stylistyce. Stanowią ozdobę samą w sobie. Doskonale komponują się z aranżacją w stylu glamour, ale również taką w stylu kolonialnym. Mogą także stanowić doskonałe dopełnienie aranżacji, a jednocześnie warto zauważyć, że nie przytłaczają przestrzeni. W ten sposób można stwierdzić, że rzeczywiście pasują do każdego wnętrza.

 

Zabudowa – czy ma sens?

Coraz więcej osób zastanawia się czy zabudować grzejnik, wszak owa zabudowa może poprawić walory estetyczne. Jednak na samym początku warto zadać sobie pytanie, czy przez samą zabudowę wydajność grzejnika nie ulegnie zmianie? W takiej sytuacji ogrzewanie grzejnikowe mogłoby okazać się bardzo nieefektywne. Wydaje się, że sama zabudowa może mieć sens, jeżeli macie w domu duże stalowe grzejniki, które rzeczywiście zaburzają estetykę wnętrza. W przypadku grzejników płytowych takie zaburzenie nie ma zwyczajnie miejsca, gdyż takie modele są częścią aranżacji. Naszym zdaniem na obudowę grzejnika np. z płyty gipsowej można zdecydować się tylko i wyłącznie w przypadku starych modeli. Musicie jednak również pamiętać o tym, że konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji, gdyż całkowita zabudowa grzejnika jest niezgodna z prawem budowlanym.

A może maskownica?

grzeniki płytoweSwoistym kompromisem pomiędzy brakiem zabudowy, a zabudową grzejnika płytowego jest maskownica. Otóż sama w sobie ciekawie się prezentuje, szczególnie, że można dopasować ją do każdej aranżacji wnętrza. Tak naprawdę wychodzi ona poza swoją rolę, wszak można zdecydować się na model, który łączy się z parapetem i dzięki temu nie tylko grzejnik jest niewidoczny, ale również zyskujemy dodatkową półkę czy też blat. Jednak takie rozwiązanie sprawdza się lepiej w przypadku dużych przestrzeni, gdyż tam, gdzie kubatura jest niewielka równowaga może być zaburzona. Natomiast w przypadku dużych pomieszczeń maskownica całkiem dobrze się sprawdza, pod warunkiem, że dobierzecie ją monochromatycznie do stylu aranżacji.

A może grzejniki płytowe…dekoracyjne?

Mamy dla was jeszcze jedno rozwiązanie, które naszym zdaniem także jest naprawdę dobrym wyborem. Mowa tutaj o grzejnikach dekoracyjnych płytowych. Otóż doskonale wpisują się one w bardzo modny geometryzm i jednocześnie mają świetne parametry techniczne. Zatem tutaj walory estetyczne, a także efektywność idą w parze i nie trzeba decydować się na zabudowę. Warto wiedzieć, że jeżeli znudzi nam się taki grzejnik, to możemy go przemalować. Stylowe grzejniki płytowe w sklepenergii.pl to doskonały wybór dla wszystkich, którzy cenią to, co najlepsze i nigdy nie idą na kompromisy. Można wybierać zarówno modele o orientacji pionowej, jak i poziomej, co pozwala na dopasowanie tych modeli do każdej kubatury pomieszczenia, a także wnętrz, gdzie znajdują się duże skosy, czyli ogrzewania poddasza. Linearna forma doskonale pasuje zarówno do klasycznie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrz.

Jeżeli zastanawiacie się czy warto zdecydować się na zabudowę grzejników płytowych to nasza odpowiedź brzmi: nie! Takie grzejniki stanowią dekorację samą w sobie. Warto więc docenić ich uniwersalny charakter, wszak pasują one do każdego wnętrza, zarówno gabinetu, jak i reprezentacyjnego salonu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij