Jak golić grube, wrastające włoski i uniknąć podrażnień?

Wielu mężczyzn jest posiadaczami grubego i twardego zarostu. Niektórzy mężczyźni patrzą na nich z zazdrością, wszak dla nich wyhodowanie brody to pestka i trwa naprawdę krótko. Niemniej jednak golenie takiego zarostu bywa naprawdę problematyczne, zwłaszcza gdy grubemu zarostowi towarzyszy dodatkowo wrażliwa skóra. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak golić grube, wrastające włoski i uniknąć podrażnień.

Czy golenie maszynką elektryczną w przypadku grubego zarostu się sprawdza?

Wielu mężczyzn i posiadaczy grubego zarostu, aby szybko poradzić sobie z goleniem sięga po maszynkę elektryczną. W ten sposób mogą szybko pozbyć się zarostu, jednak nie są w stanie uzyskać efektu idealnie gładkiej skóry. W przypadku tego rodzaju urządzeń często pozostają wrastające włoski, które są przyczyną podrażnień. Dlatego w przypadku grubego zarostu i wrastających włosków należy postawić na golenie na mokro zamiast na golenie na sucho.

Postaw na odpowiednie zmiękczenie zarostu

Pierwszym krokiem jest odpowiednie zmiękczenie zarostu. Należy sięgnąć po właściwe produkty, jednak zanim to nastąpi należy gruntownie i dobrze oczyścić twarz mydłem, najlepiej antybakteryjnym i hipoalergicznym. W końcu zwykłe mogłoby już na wstępie podrażnić skórę, no i spowodować jej przesuszenie. Najlepiej zatem jeśli w składzie mydła znajdują się składniki nawilżające takie jak oleje naturalne. Kolejnym krokiem jest otwarcie porów. Można by wlać do miski wrzątek i pochylić się nad nią zasłaniając jednocześnie twarz bawełnianym ręcznikiem. Taką parówkę można zastąpić położeniem gorącego ręcznika na twarz na jakieś 5 minut. W tym czasie pory skóry się otworzą. To moment, gdy można nakładać już kosmetyki zmiękczające zarost. Może być to zarówno krem do golenia, jak i mydło do golenia rozrabiane w tyglu. Gdy do nakładania używasz pędzla do golenia, to musisz wybrać taki, który będzie peelingował skórę, ale w sposób delikatny. Zatem ten z włosiem dzika raczej odpada. Zostaje włosie borsuka lub syntetyczne. W przypadku skóry bardzo wrażliwej najlepiej sprawdzi się to ostatnie, oczywiście jeśli jest dedykowane mężczyznom z wrażliwą skórą. Po nałożeniu kremu lub mydła do golenia należy odczekać znów około 5 minut aż kosmetyk zrobi swoje, czyli zmiękczy zarost.

Wybierz maszynkę na żyletki lub brzytwę do golenia

Gdy już zarost jest odpowiednio zmiękczony bezzwłocznie można przystąpić do jego usuwania. Do wyboru mamy maszynkę na żyletki albo brzytwę do golenia. Naszym zdaniem brzytwa sprawdzi się lepiej, bo przy odpowiedniej technice usuniesz nią wszystkie wrastające włoski. Musisz zatem wiedzieć pod jakim kątem ją złapać. Mocna brzytwa do golenia może usuwać zarost zarówno z włosem, jak i pod włos. Oczywiście ta druga technika jest trudniejsza, gdyż brzytwę do golenia należy trzymać pod niewielkim kątem, a mianowicie 15 stopni. Gdy golisz z włosem ten kąt zwiększa się o 100%, czyli wynosi 30 stopni. Co ciekawe można golić naprzemiennie. To znaczy tam, gdzie łatwiej jest golić z włosem, tam lepiej wybierać tę technikę. Zmniejszy to ryzyko przecięcia skóry podczas golenia.

Pamiętaj o użyciu balsamu lub kremu łagodzącego po goleniu

To jeszcze nie koniec w końcu o wrażliwą skórę należy zadbać nie tylko przed goleniem i podczas tej czynności, ale również po niej. Zatem konieczne będzie sięgnięcie po balsam lub krem łagodzący po goleniu. Takie produkty zawierają liczne składniki antyseptyczne, przeciwzapalne, a także przyspieszające gojenie w przypadku skaleczeń. Oczywiście skaleczenie najlepiej opatrzyć w tradycyjny sposób. Balsam po goleniu ma przyjemny zapach, zapobiega swędzeniu skóry, powstawaniu zaczerwienienia, a także zapewnia dobre nawilżenie, co nie znaczy, że nie warto użyć kremu na dzień, kiedy balsam się wchłonie.

Unikaj wody kolońskiej i innych produktów na bazie alkoholu

Na pewno mężczyźni, którzy mają jednocześnie gruby zarost i wrażliwą skórę powinni unikać produktów kosmetycznych na bazie alkoholu takich jak woda kolońska. Oczywiście jest ona pomocna w przypadku wspomnianych skaleczeń, natomiast nakładana na pozostałą twarz może wywoływać nieprzyjemne pieczenie, zwłaszcza gdy zamiast kilku kropel, jak jest zalecane wyleje się zbyt dużą ilość na twarz.

Gruby zarost i wrastające włoski mogą zostać całkowicie usunięte. Wystarczy postawić na sprawdzone akcesorium do golenia. Mocna brzytwa do golenia na żyletki załatwi sprawę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij