Jak każdy z nas może miło spędzać weekendy, a przy tym nie wydawać sporo? Poradnik dla oszczędnych i nie tylko

Pandemia wpłynęła na wiele sfer życia i nie ominęła nawet tej finansowej. Niestety wiele osób straciło pracę bądź ich dochody się zmniejszyły. Jednocześnie od czasu do czasu także dla zdrowia psychicznego warto, a nawet trzeba gdzieś wyjść. Dlatego też w dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam, jak każdy z nas może miło spędzić czas, a przy tym nie wydawać sporo.

Wycieczka rowerowa doskonale się sprawdza

Każda forma aktywności fizycznej jest dobra i polecana, a jazda na rowerze ma to do siebie, że jest jeszcze nader przyjemna. Dlatego też warto organizować sobie wycieczki rowerowe po mieście czy po obrzeżach, a nawet po wsiach. Wystarczy tylko sprawdzić trasy rowerowe czy miejsca w Waszej okolicy, które można zwiedzić. Tutaj mamy na myśli pomniki przyrody, bo jak wiadomo większość miejsc kultury jest jeszcze zamkniętych. Nawet brak roweru zasadniczo nie jest przeszkodą, bo wystarczy tylko udać się do wypożyczalni rowerów i gotowe. Koszty są niewielkie, a przy tym możecie bardzo dobrze się bawić. Zamiast kupować jedzenie na wynos, lepiej zabrać ze sobą picie oraz kanapki. Dzięki temu koszt nawet całodniowej wycieczki będzie naprawdę bardzo, ale to bardzo niski, a przynajmniej wspólnie spędzicie czas i wypoczniecie.

Teleturniej w domu

Zapomnieliśmy wspomnieć o dobrej wypożyczalni jednośladów. Otóż mieszkańcom stolicy i okolic polecamy warszawską wypożyczalnie rowerów Wygodny Rower. Niskie ceny, duży wybór, ale i wysoka jakość rowerów są gwarantowane. Ale wracając do sposobów spędzania wolnego czasu, to możemy Wam polecić także spędzanie czasu w domu, ale nie przed ekranem smartfona czy też telewizora, lecz na wspólnej zabawie. Mamy dla Was ciekawą propozycję dobrej zabawy. Warto wspólnie przygotować grę. Wymyślacie więc zasady, ale i sposób gry, czy będzie to gra indywidualna, czy drużynowa. Dodatkowo warto połączyć pytania z wiedzy z konkurencjami fizycznymi. Zamiast robić pionki, każdy z Was może skakać po polach, które mogą być wykonane ze zwykłych kartek technicznych. Po kilku godzinach takiej zabawy i wyłonieniu zwycięzców, którymi będziecie Wy wszyscy, możecie pójść do kuchni i wspólnie przygotować sałatkę owocową z dodatkiem jogurtu.

Proste zabawy mogą dać dużo frajdy

Oczywiście nie zawsze trzeba wymyślać bardzo oryginalną rozrywkę. Czasami proste rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Jeszcze do niedawna większość z nas narzekała na spędzanie małej ilości czasu z rodziną. Skoro aktualnie to się zmieniło, to warto ten czas wykorzystać i świetnie się bawić. Możecie choćby wybrać zabawy w ogródku, a więc grę w zbijaka, tyle że zamiast rzucać zwykłą piłką, będziecie rzucać dużą piłką plażową. Dzięki temu nikt nie ucierpi, a przy tym śmiechu będzie co niemiara. Możecie także przygotować w ogrodzie piknik. Poza zajadaniem się smakołykami będziecie grać np. w badmintona czy organizować konkurencje typu wyścigi rzędów. Jest wiele możliwości i nawet pogoda nie jest przeszkodą, bo jeżeli będzie padać, to zawsze możecie postawić na zabawy w kalambury w domu.

A może pieczenie ciasta?

Nasza kolejna propozycja może nie jest jakoś bardzo ciekawa, ale jednak można powiedzieć, że ma wiele zalet, bo uczy, ale i smakuje. Mamy tutaj na myśli wspólne pieczenie ciasta, albo też przygotowywanie ciasteczek, które później całą rodziną możecie dekorować przy pomocy różnych posypek. A gdy wszystko jest już gotowe, a kuchnia sprzątnięta, to warto przygotować jeszcze gorącą czekoladę i włączyć rodzinny film i zasiąść wspólnie, albo zamiast filmu usiąść przy stole i po prostu porozmawiać. Wieczorami, gdy dzieci już śpią, warto wreszcie nadrobić zaległości książkowe i poczytać. W końcu czytanie nie tylko rozwija, ale też pozwala się zrelaksować. Następnego dnia, po wczesnym śniadaniu, warto wspólnie wybrać się na długi spacer po lesie i podziwiać naturę. Swoją droga przebywanie na świeżym powietrzu także jest przyjemnością.

Jest wiele możliwości, by spędzać wspólnie czas, a przy tym, aby ta rozrywka nie była obciążająca dla portfela. Wykorzystajcie to, co macie w domu. Jeżeli posiadacie wrotki, to wybierzcie się pojeździć, a jeżeli macie hulajnogi, to także będziecie doskonale się bawić.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij