Jak kupić ethereum? Metody zakupu kryptowaluty ETH

Waluty cyfrowe stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób wybiera je jako alternatywną formę inwestowania pieniędzy. Są i tacy, którzy traktują kryptowaluty jako środek płatniczy. Jedną z najstarszych i najpopularniejszych wirtualnych walut jest ethereum. Czym jest? Jak kupić ethereum? Podpowiadamy!

Czym jest ethereum?

Zanim odpowiemy na pytanie o to, gdzie kupić ethereum, musimy wyjaśnić, czym w ogóle jest. Jest to jedna z najpopularniejszych kryptowalut. Jednak jest o tyle specyficzna, że jest to zdecentralizowana platforma, która jest jednocześnie siecią wydobywczą i platformą programistyczną. Co więcej, korzystanie z niej jest prostsze niż w przypadku bitcoina, język skryptowy w ethereum jest bardziej ogólny.

Gdzie kupić Ethereum?

Żeby zdobyć ethereum, można zająć się tzw. kopaniem kryptowaluty przy pomocy koparek, czyli komputerów o dużej mocy obliczeniowej, gdyż za to jest się nagradzanym monetami. Jeśli ktoś chce kupić ether za tradycyjne pieniądze, wówczas ma do dyspozycji kantory kryptowalut jak kantorbitcoin.pl/ethereum-zakup-i-sprzedaz-eth/. Jednak to nie wszystkie możliwości.

Metody zakupu kryptowaluty Ethereum

Kantory kryptowalut cieszą się bardzo dużą popularnością. Można powiedzieć, że ich działalność nie różni się jakoś specjalnie od tych, do których udajemy się, by wymienić klasyczne waluty. Różnica jest właśnie w tym, że nabyć chcemy ethereum, bitcoina, litecoina i inne. Co więcej, kantory kryptowalut działają zarówno online, jak i stacjonarnie. W pierwszym wypadku oczywiście konieczne jest założenie konta. W biurze stacjonarnym można liczyć na anonimowość, jednak jest ich stosunkowo niewiele. Oczywiście korzystanie z kantoru kryptowalut wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów.

Kryptowalutę ethereum można kupić na giełdzie kryptowalut. Jest to bardzo wygodna opcja, bowiem można nie tylko je nabyć, ale również sprzedawać, a nawet – przechowywać. Specjaliści przekonują, że warto stawiać na takie giełdy kryptowalut, które pozwalają bezproblemowo wypłacać je do osobistego portfela. Jest to zwłaszcza polecane w sytuacji, gdy planuje się również handlować ethereum, bitcoinem i innymi. Wybrać można giełdy zdecentralizowane, które pozwalają użytkownikom zachować anonimowość, gdyż nie wymagają wprowadzania danych osobowych, ale ma to i inne konsekwencje – można paść ofiarą oszustwa. Zdecydowanie lepiej jest postawić na giełdy scentralizowane, które są objęte audytami i lepiej kontrolowane przez różne instytucje, ale oczywiście wymagają od użytkowników rejestracji i potwierdzenia tożsamości dokumentami.

Ethereum można kupić również za pośrednictwem portfeli. Są to aplikacje, które umożliwiają interakcje z kontem ethereum. To coś na kształt aplikacji bankowych, jakie instalujemy na swoich smartfonach. Można dzięki nim sprawdzać saldo, wysyłać transakcje, łączyć się z różnego typu programami. Co ważne, portfele nie przechowują funduszy. Umożliwiają dostęp do nich i zarządzanie nimi. W każdej chwili można więc zmienić dostawcę portfela.

Ethereum cieszy się ogromną popularnością. Wiele osób decyduje się na zakup tej waluty cyfrowej. Teraz gdy wiesz już, jak tego dokonać, również możesz wybrać tę formę inwestowania.


Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij