jak przygotować się do sesji zdjęciowej w stylu biznesowym

Jak przygotować się do sesji zdjęciowej w stylu biznesowym?

Zdjęcie portretowe w stylu biznesowym  ma wiele zastosowań. Fotografie tego typu mogą zostać wydrukowane w prasie, umieszczane na firmowych stronach internetowych i portalach społecznościowych, oglądają je także potencjalni kontrahenci, z którymi nie spotkaliśmy się osobiście. Zdjęcia biznesowe przyczyniają się do nawiązywania nowych kontaktów z partnerami i klientami, zwiększają potencjał firmy i tworzą jej wizerunek.

Znaczenie portretu biznesowego jest nie do przecenienia, ponieważ tworzy pierwsze wrażenie o firmie i jej pracownikach. Portret biznesowy lub korporacyjny to rodzaj osobistej prezentacji. 

Dlaczego potrzebujesz biznesowej sesji zdjęciowej?

 1. Markowe zdjęcia dodają pewności siebie i pomagają wyglądać profesjonalnie. Możesz być świetnym specjalistą, ale nikt się o tym nie dowie, dopóki Cię nie pozna. Sesja zdjęciowa w stylu biznesowym to świetny sposób na zaprezentowanie siebie w odpowiednim świetle. 
 2. Posiadanie zdjęć biznesowych w spójnym stylu zapewnia odpowiednią prezentację na wszystkich platformach. Mając kolekcję wysokiej jakości zdjęć w garniturze, możesz publikować je w sieciach społecznościowych, na stronach docelowych i swojej stronie internetowej. Wszystkie tego typu fotki  wyrażą klimat Twojej marki. 
 3. Zdjęcia tego typu sprawiają, że jesteś bardziej wiarygodny. Jeśli prowadzisz biznes online, klienci nie mogą spotkać się z Tobą osobiście. Badania marketingowe dowodzą, że ludzie kupują od ludzi, którym ufają. Oznacza to, że sama wiedza o Tobie nie wystarczy, musisz być lubiany przez swoich odbiorców. Dlatego bardzo ważne są wysokiej jakości zdjęcia, które pokazują, kim naprawdę jesteś.

Jak przygotować się do biznesowej sesji zdjęciowej – podstawowe zasady.

Chociaż biznesowa sesja zdjęciowa dla kobiet i mężczyzn może się różnić, istnieje kilka podstawowych zasad, które sprawdzają się w obu przypadkach. Kierując się nimi, będziesz w stanie wykreować wizerunek firmy, nawet jeśli robisz to po raz pierwszy:

 • Ubierz się tak, jak zwykle na spotkanie z nowym klientem.
  Aby zaprezentować się w pozytywnym świetle pod względem ubioru, zastanów się, jak chciałbyś wyglądać podczas spotkania z ważnym kontrahentem.
 • Wybierz fryzurę  i makijaż.
  Jedną z najlepszych wskazówek dotyczących wyboru fryzury i makijażu do zdjęć biznesowych jest prostota. Włosy powinny być starannie ułożone, a makijaż ograniczony do minimum.
 • Zwróć uwagę na swoją postawę.
  Prosta postawa emanuje pewnością siebie i profesjonalizmem. Najlepiej usiądź z wyprostowanymi plecami i odchylonymi ramionami, pozostając względnie zrelaksowanym.
 • Wypocznij i dobrze się wyśpij.
  Wysypiaj się, aby uniknąć cieni pod oczami i nie wyglądać na osobę przemęczoną. Dobrej jakości sen sprawi, że będziesz wyglądać świeżo i pewnie.

Do klasycznej sesji zdjęciowej w garniturze najlepiej sprawdzi się standardowy strój biznesowy – marynarka, klasyczna koszula i krawat. Do swobodnego zdjęcia biznesowego możesz założyć marynarkę i koszulę z lekko rozpiętym kołnierzem. Koszulki polo to standardowy codzienny wygląd w niektórych firmach. Upewnij się jednak, że koszula jest w dobrym stanie i dobrze na Tobie leży.

Jeżeli chcesz uzyskać swobodny wygląd bez marynarki, powinny sprawdzić się  kolorowe koszule – najlepiej ciemniejsze niż Twoja karnacja. Sama biała koszula to zły pomysł, chyba że planujesz nosić ją pod marynarką lub swetrem. Jeśli biznesowa sesja zdjęciowa odbywa się w studio, weź kilka koszul i krawatów w różnych kolorach, aby mieć większy wybór podczas sesji.

Biznesowa sesja zdjęciowa dla kobiet

Przygotowując się do sesji zdjęciowej w stylu biznesowym, unikaj dużych nadruków i skomplikowanych wzorów. Lepiej jest używać długich rękawów, bez zwracania uwagi na ramiona. Na tego typu zdjęciach nie podążaj za najnowszymi trendami w modzie. Klasyka jest ponadczasowa, a modny wygląd za rok lub dwa stanie się przestarzały.

Pomysły na biznesową sesję zdjęciową.

Biznesową sesję zdjęciową najlepiej wykonać w studio – wtedy otrzymasz profesjonalne oświetlenie, możesz zabrać wizażystę, fryzjera oraz  zapas ubrań do różnych stylizacji. Drugą opcją jest robienie zdjęć w naturalnym środowisku, czyli bezpośrednio w miejscu pracy. Zdjęcia zrobione tam, gdzie faktycznie pracujesz, będą wyglądać wyjątkowo i autentycznie.

Możesz jednak wyjść poza utarty wizerunek i zrobić sobie sesję zdjęciową w garniturze tuż przy ulicy w dzielnicy biznesowej, obok centrum biurowego lub na ruchliwej ulicy miasta. Biznesowa sesja zdjęciowa na zewnątrz wymaga od fotografa większego profesjonalizmu. Przygotuj się również na różne warunki pogodowe, rozważ możliwość opadów lub wiatru.

Biznesowa sesja zdjęciowa w kawiarni może być kolejnym świetnym pomysłem, jeśli masz odpowiednie miejsce w pobliżu miejsca pracy. Zaplanuj zdjęcia rano zaraz po otwarciu lub wieczorem, kiedy prawie nie ma gości. Możesz zabrać swojego laptopa, aby pokazać, jak rozwiązujesz problemy w pracy lub przeprowadzasz negocjacje przy filiżance kawy.

Pamiętaj, zdjęcia z sesji biznesowej nie tylko będziesz prezentować w internecie. Najlepsze fotografie warto zamienić w papierowe odbitki. Możesz je wydrukować w standardowych rozmiarach lub jako powiększenia, a nawet duże formaty, gotowe do zawieszenia na ścianie. W tym celu najlepiej skorzystać z oferty jednego z internetowych fotolabów np. tu: https://fotopremium.com.pl/ Wywoływanie zdjęć online, jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem na zmianę plików cyfrowych w piękne zdjęcia drukowane na wysokiej jakości papierze.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij