Jakie informacje warto znać, gdy planujesz wypożyczyć auto

Jakie informacje warto znać, gdy planujesz wypożyczyć auto?

Na rynku nie brakuje wypożyczalni samochodów, jednak wybór tej właściwej wcale nie jest taki prosty. Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, gdy planujesz wypożyczyć auto. Na co należy zwrócić uwagę w umowie z wypożyczalnią?

Ile kosztuje wynajem samochodu? 

Wiadomo, że nikt nie chce przepłacać. Dlatego jeszcze zanim wypożyczysz auto, sprawdź ceny w różnych firmach. W tym celu możesz skorzystać ze specjalnej porównywarki wypożyczalni samochodów, którą znajdziesz w internecie. Cena wypożyczenia auta jest podana zazwyczaj także na stronie wypożyczalni aut wraz z informacją o aktualnych promocjach. Jednak istotna jest nie tylko wysokość kwoty jaką zapłacisz, ale również to, co ona zawiera. Dlatego musisz dokładnie sprawdzić warunki wynajmu. A o czym jeszcze pamiętać? Co jest istotne, gdy chcesz wypożyczyć auto? 

Wynajem z limitem kilometrów czy bez?

Samochód możesz wypożyczyć z limitem bądź bez limitu kilometrów. Jeśli zamierzasz dużo podróżować, to najlepiej, jeśli jest on maksymalnie wysoki lub wcale go nie ma. Wbrew pozorom na rynku znajdziesz kilka dobrych i tanich wypożyczalni samochodów bez limitu kilometrów, wystarczy tylko poszukać. Wybierając tę opcję, nie będziesz musiał się martwić, że przekroczysz dozwolony dystans, to również znacznie zwiększa swobodę podróży. Ponadto niektóre wypożyczalnie oferujące wynajem bez limitu pozwalają nawet na zagraniczny wyjazd wynajętym pojazdem. 

Warunki umowy z wypożyczalnią aut

Oczywiście zanim wypożyczysz samochód, musisz dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. Sprawdź, jaki jest minimalny, dozwolony wiek osoby, która chce wynająć auto oraz jakie dokumenty należy przedstawić. Zwykle wystarczy, że posiadasz dowód lub paszport oraz prawo jazdy (co najmniej rok), więcej dokumentów może być wymagane w przypadku firm. A na co należy zwrócić uwagę w umowie? O czym pamiętać szukając wypożyczalni samochodów? 

Przede wszystkim sprawdź, czy wypożyczalnia pobiera kaucję, a jeśli tak, to ile ona wynosi. Większość wypożyczalni decyduje się na zwrotna kaucję, która może być wpłacona gotówką, przelewem lub zablokowana na koncie karty kredytowej. Jednak mimo wszystko warto sprawdzić to jeszcze przed podpisaniem umowy. Kolejne istotne kwestie to ubezpieczenie oraz paliwo. Najlepiej, jeśli wynajmowany przez ciebie pojazd posiada ubezpieczenie OC, AC oraz ASSISTANE na całą Europę. Niestety tanie wypożyczalnie aut często starają się „zaoszczędzić” na ubezpieczeniu, co niestety nie jest zbyt dobre dla klientów, dlatego warto dopytać o polisę jeszcze na etapie wyboru wypożyczalni aut. Dodatkowo warto też sprawdzić, czy opłata za wypożyczenie obejmuje też koszty paliwa. 

Lokalizacja punktów wypożyczalni

Ostatni element, o którym nie możesz zapomnieć to lokalizacja. Dobrze, jeśli wybrana przez ciebie wypożyczalnia aut działa całodobowo i posiada swoje punkty w centralnych częściach miasta. Z kolei, jeśli chcesz wypożyczyć auto w mieście, do którego dotrzesz samolotem, najlepiej jeśli punkt wypożyczalni znajduje się w pobliżu terminala lotniska. 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij