Kolagen i jego wszechstronne właściwości

kolagen jako kosmetyk

Kolagen jest naturalnym budulcem naszego organizmu. Głównie kości, zębów, ścięgien i stawów. Nazywa się go białkiem młodości, ponieważ organizm najwięcej produkuje go w okresie dojrzewania, natomiast z wiekiem jego ilość i produkcja spadają. Skutkuje to później brakiem jędrności naszej skóry i elastyczności ścięgien. Kości są mniej wytrzymałe, a stawy stają się wrażliwsze na urazy.

Kolagen – właściwości

Kolagen posiada cały szereg właściwości i zalet jego stosowania. Najczęściej jest wykorzystywany w kosmetologii, przy zabiegach odmładzających skórę twarzy i przy redukcji zmarszczek. Fizjoterapeuci również cenią sobie działanie kolagenu przy leczeniu chorób stawów oraz całego układu mięśniowo-szkieletowego. Kolagen skutecznie regeneruje tkanki i łagodzi wszelkie bóle. Działa niczym klej, który spaja ze sobą włókna kolagenowe w naszej skórze, czy ścięgnach. Dzięki niemu możemy cieszyć się młodą i jędrną skórą, a także dobrą kondycją ruchową przez długi czas. 

Naukowcy odkryli, że słodkowodne ryby o nazwie tołpygi produkują kolagen, który jest najbardziej zbliżony swoim składem do kolagenu ludzkiego. Dlatego większość kolagenów na rynku jest pozyskiwanych właśnie z niej. Taki kolagen ma za zadanie uzupełnić wszelkie niedobory powstające w ludzkim organizmie.

kolagen właściwości

Naturalny kolagen jako kosmetyk do skóry twarzy

Zanieczyszczone środowisko, wysokie oraz zbyt niskie temperatury mają niekorzystny wpływ na naszą skórę. Jej kondycja pogarsza się i zaczyna brakować w niej kolagenu. Wiek również na to oddziałuje. Dlatego warto temu zapobiegać póki jeszcze jest na to czas, stosując różne metody kosmetyczne oraz domowe. Na rynku istnieje wiele zabiegów poprawiających jakość naszej cery lub pobudzających kolagen do aktywnej produkcji. W domu można zadbać o odpowiednią suplementację kolagenu, która na pewno przyniesie oczekiwane efekty. Sprawdź tutaj w jaki sposób możesz wspomóc taką kurację kolagenową, aby była bardziej skuteczna.

Działanie kolagenu na twarz:

  • wygładzenie i rozpromienienie twarzy
  • rozjaśnienie przebarwień
  • usuwanie zmian i blizn trądzikowych
  • spłycenie i eliminacja zmarszczek
  • leczenie łuszczycy

Jaki kolagen wybrać? W tabletkach, proszku, czy w płynie?

W aptekach i różnych specjalistycznych sklepach można spotkać naturalny kolagen w kilku postaciach. W kapsułkach, w proszku oraz w płynie. Jak wiadomo kolagen oprócz szerokich właściwości kosmetycznych posiada także swoje niesamowite cechy przyczyniające się do prawidłowego funkcjonowania naszego układu ruchu, który jest związany z całym układem szkieletowym. Kolagen jest w stanie wyleczyć choroby zwyrodnieniowe i odbudować stawy. Dodatkowo regeneruje gęstość tkanki łącznej w osłabionych miejscach naszego ciała. Przy problemach związanych z ruchomością organizmu najlepiej sprawdza się kolagen w proszku, o którym więcej informacji można znaleźć w artykule – https://bol-stawow.pl/blog/kolagen-w-proszku-czy-jest-rownie-skuteczny/. Kiedy kolagen występuje w postaci drobnych cząsteczek, dużo lepiej się wchłania i jest szybciej przyswajany. Spożywanie naturalnego kolagenu w postaci proszku zapewnia szybkie i głębokie dotarcie aktywnych składników do wszystkich potrzebujących tkanek.

e-commerce seo MAYKO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here