Kołdra idealna dla alergika – poznaj jej właściwości

Kołdra idealna dla alergika – poznaj jej właściwości

Alergia jest uciążliwa i każdy, kto na nią choruje wie z czym musi się zmagać na co dzień. Zatem przynajmniej wieczorem czy nocą, idąc spać, warto uwolnić się od drobinek kurzu, które atakują organizm i nasilają owy problem. Ale czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak, pod warunkiem że znajdziemy idealną kołdrę.

Idealna kołdry, czyli jaka?

kołdry

Jest wiele rodzajów kołder, ale nie wszystkie wyróżniają się tą samą jakością. Warto tutaj zauważyć, że kryterium wyboru nigdy nie powinna być cena. Wszak niska cena jest równa niskiej jakości. Oczywiście nie oznacza to, że kołdra dla alergików musi być bardzo droga. Ale jej cena będzie na pewno wyższa niż modeli poliestrowych, których absolutnie nie polecamy. Idealna kołdra dla alergika to taka, która ma właściwości antyseptyczne. Dzięki nim zapobiega powstawaniu drobnoustrojów, a jednocześnie je niweluje. Dzięki temu nie trzeba również obawiać się namnożenia ich, co znacząco wpływałoby na wasze zdrowie. Ważna jest też higroskopijność materiałów, dzięki którym zapewniona jest właściwa cyrkulacja powietrza, a jednocześnie pochłanianie wilgoci, zatem bakterie nie mają dobrego środowiska do namnażania się.

Problem kurzu znika

Jednym z wielu uciążliwości dla każdego alergika jest kurz. Niestety walka z kurzem czasami wydaje się być swoistą mission impossible, no chyba, że mamy czas na codzienne sprzątanie. Oczywiście, jeżeli objawy alergii są tak bardzo nasilone, to nie ma innego wyboru. Zatem konieczne jest używanie specjalnych szmatek, środków czyszczących, odkurzaczy oraz spanie pod kołdrą, która nie przyciąga kurzu, a wręcz go odpycha i jednocześnie zapobiega rozmnażaniu się kolejnego wroga alergików, czyli roztoczy. Przy czym pamiętajcie, że jeżeli kołdra ma wypełnienie z poliestru to niestety również nie jest dobrym wyborem, wszak znacząco przyciąga kurz.

No lanolina – no problem

Wiele kołder ma w swoim składzie lanolinę, która niestety jest bardzo pożywna dla roztoczy. Dlatego należy wybrać taką kołdrę, która jest wolna od tego składnika. Otóż ten wosk zwierzęcy otrzymuje się podczas czyszczenia wełny, choć ma wiele właściwości pozytywnych, wszak doskonale sprawdza się podczas pielęgnacji skóry, to dla osób z alergią jest niestety bardzo szkodliwa. Zatem tutaj należy czytać metki, tak aby w składzie absolutnie nie znajdowała się lanolina.

Kołdry dla alergika, czyli co wybrać?

kołdry

Skoro wiecie już jakie cechy powinny posiadać kołdry dla alergików to przejdziemy teraz do przedstawienia Wam najlepszych modeli. Na pewno piękne kołdry z Alpaki są świetnym wyborem. Poza właściwościami antyalergicznymi są bardzo przyjazne dla skóry i jednocześnie zapewniają komfortowy sen. Również duże znaczenie ma fakt, że są to kołdry bardzo miękkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe i nie tracą swoich właściwości nawet przez 10 lat. Warto jeszcze zauważyć, że świetnie utrzymują ciepło, a latem dają przyjemny chłód. Oczywiście dobrym wyborem jest także kołdra antyalergiczna, która wykonana jest ze 100% naturalnego materiału, ale pochodzenia roślinnego. Można określić ją mianem 100% natury i 0% chemii. To tworzywo to tencel, które można określić mianem tworzywa nowej generacji. Powstaje ono z celulozy drzewnej, dzięki temu spełnia wszystkie zalety, jakie powinna mieć kołdra dla alergika. Ale również pozwala na utrzymanie równowagi wodnej organizmu i jednocześnie polecana jest dla osób zmagających się z nadmierną potliwości. A przy tym jest bardzo delikatna i miękka. Zimą z kolei zapewnia bardzo dobry komfort termiczny. Możesz również wybrać kołdrę jedwabną, która jest niezwykle miękka w dotyku, a także niewątpliwie wpływa na komfort snu. Musicie przy tym jednak wiedzieć, że nie stanowi 100% bariery dla roztoczy, jednak nadal można określić ją mianem kołdry antyalergicznej. Niestety jej cena jest relatywnie wysoka, a także pewnym problemem jest jej pielęgnacja, w razie zabrudzeń trudno usunąć wszelkie plamy.

Piękne kołdry to takie, które poza estetyką mają właściwości prozdrowotne, a przy tym są również bardzo trwałe. Dla wszystkich alergików polecamy niezawodne modele z alpaki, jedwabiu, czy tencelu. Nie tylko zapewnią Wam spokojny sen, ale również ochronią przez kurzem, bakteriami i roztoczami, a jednocześnie będą stanowić dopełnienie aranżacji sypialni.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij