catering dietetyczny Wrocław

Obalamy najczęstsze mity dotyczące diety i żywienia

Zbilansowana dieta jest niezbędna, gdy chce prowadzić zdrowy styl życia. Jednocześnie na temat diety, ale też żywienia narosło wiele mitów i właśnie z nimi dzisiaj się rozprawimy. Jednocześnie pamiętajcie, że warto, a nawet trzeba zdrowo się odżywiać, ale nie po to, aby zachować smukłą sylwetkę, lecz po to, aby zmniejszyć ryzyko wielu chorób. Sylwetka jest sprawą drugorzędną, bo przecież każde ciało jest piękne, ale jednak najważniejsze, aby było też zdrowe.

Zdrowa dieta jest droga – mit

Najczęściej powtarzanym mitem jest to, że zdrowa dieta jest droga, bo zdrowe jedzenie kosztuje sporo. Nic bardziej mylnego, wszak, jeżeli będziecie kupować produkty spożywcze i nie będziecie ich wyrzucać, to wtedy wcale nie wydacie dużo. Większość z nas kupuje za dużo, a potem sporo marnuje. Posłużymy się tutaj badaniami przeprowadzonymi przez UNESCO. Otóż, jak się okazuje, każdego roku marnowana jest 1/3 wyprodukowanej żywności. Czy to nie paradoks, że marnujemy tyle jedzenia, podczas gdy tak wiele osób głoduje? Dlatego czas na zmiany i te zmiany należy rozpocząć od siebie, a to oznacza, że czas przestać marnować jedzenie. Najlepiej więc planować menu na cały tydzień i kupować tylko produkty, które się potrzebuje. Oczywiście dieta powinna być oparta w dużej mierze na warzywach i to z upraw ekologicznych. Swoją drogą, jeżeli macie swój ogródek, to warto zastanowić się na własną uprawą – wcale nie jest to czasochłonne.

Przygotowywanie zdrowych posiłków jest czasochłonne – mit

catering dietetyczny Wrocław

Cóż, kolejny mit, jaki można usłyszeć, to ten dotyczący przygotowywania zdrowych posiłków. Wiele osób błędnie sądzi, że ich przygotowywanie jest nader czasochłonne, ale nie jest to prawda. Jeżeli potraficie gotować, to zajmie Wam to chwilę, a jeżeli jakoś gotowanie nie jest Waszą pasją, to tak naprawdę nie ma znaczenia, co przygotujecie, bo ze wszystkim będziecie mieć problem. Oczywiście, jeżeli nie potraficie gotować bądź zwyczajnie nie macie na to ochoty, to nie oznacza, że możecie odżywiać się jedzeniem śmieciowym. W końcu zawsze można zamówić catering dietetyczny. Wrocław, Warszawa, ale i Sopot czy Białystok – tak naprawdę w każdym, nawet mniejszym, mieście, możecie znaleźć firmy przygotowujące cateringi. Takie jedzenie jest zdrowe, zbilansowane, przygotowywane tylko na najlepszej jakości składnikach, a dodatkowo można znaleźć catering, który będzie nam w 100% odpowiadał. Jest wersja wege, ale i dla sportowców czy nawet osób chorujących na celiakię.

Dieta to głodzenie się – mit

Dieta nie jest w żadnym przypadku synonimem głodówki. Niestety nadal sporo osób uważa, że będąc na diecie trzeba mało jeść, a wręcz niemal nie jeść. Takie pojmowanie diety jest bardzo szkodliwe, gdyż nie tylko łatwo jest zyskać dodatkowe kilogramy spowodowane efektem jojo, ale też bardzo łatwo dorobić się niedoborów, co jest równie szkodliwe. Otóż słowo dieta nie ma nic wspólnego z odchudzaniem się, lecz oznacza styl odżywiania się i w tych kategoriach trzeba ją pojmować. Zatem należy zdrowo się odżywiać, czyli stosować zbilansowaną dietę, a nie głodówkę. Absolutnie nie polecamy Wam zażywania suplementów diety na odchudzanie, bo możecie sobie naprawdę zaszkodzić, ale też doprowadzić do wyjałowienia jelit. Są leki na otyłość, ale efekty uboczne, jakie powodują, są naprawdę ciężkie i jednym z nich jest depresja. Oczywiście takie leki wydawane są tylko na receptę, i to w sytuacji, gdy otyłość stanowi już zagrożenie dla życia.

Stosowanie tabletek przeczyszczających pozwala schudnąć – olbrzymi mit

Na wielu forach o odchudzaniu można przeczytać, że warto zażywać tabletki na przeczyszczenie, gdyż łatwo można schudnąć. Nic bardziej mylnego, bo tak naprawdę wypłukujecie sobie tylko wodę z organizmu. Jeżeli do tego będziecie mało pić, to bardzo szybko się odwodnicie. Nie bez znaczenia jest fakt, że może dojść do uszkodzenia jelit. A gdy już przestaniecie je zażywać, to Wasz metabolizm zwolni i kilogramy, które traciliście, zyskacie ze sporą nawiązką.

Jak zauważyliście jest wiele mitów na temat odżywiania się i diety. Absolutnie nie należy im ulegać, gdyż możecie sobie zaszkodzić i to bardzo. Zdrowa dieta powinna być oparta przede wszystkim na warzywach, do tego ryż czy makaron oraz kawałek ryby gotowanej na parze – i już macie świetny obiad.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij