Ozonowanie pomieszczeń – czy to bezpieczne?

Jedną z najpopularniejszych, a przy tym najskuteczniejszych metod dezynfekowania zamkniętych przestrzeni, jest ozonowanie pomieszczeń. W dobie pandemii COVID-19 technika ta zyskała jeszcze więcej zwolenników. Jeśli jednak jeszcze nie przeprowadzaliśmy ozonowania, być może zastanawiamy się, czy aby nie wywołuje ono skutków ubocznych. Przyjrzyjmy się tej kwestii bliżej.

Czy ozonowanie może być szkodliwe?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto zacząć od tego, że ozon sam w sobie może wywoływać skutki uboczne. Zatem co z ozonowaniem pomieszczeńSzkodliwość tego zabiegu mogłaby się objawiać, jeżeli zostałby on przeprowadzony w niewłaściwy sposób. Objawy negatywne, które moglibyśmy wówczas zaobserwować, to np.:

  • zaczerwienienie lub nawet zapalenie spojówek
  • podrażnienie błon śluzowych
  • napady kaszlu
  • duszności
  • nasilenie objawów np. astmy
  • utrudniona praca układu oddechowego
  • w dalszej perspektywie problemy ze strony układu krążenia

Jak widzimy, ozonowanie może być niebezpieczne dla zdrowia człowieka, jeżeli przeprowadzi się je nieprawidłowo.

Jak bezpiecznie przeprowadzić ozonowanie?

Aby zabieg ten przyniósł nam wyłącznie korzyści, należy pamiętać o kilku niezwykle ważnych kwestiach. A zatem… jak prawidłowo przeprowadzić ozonowanie pomieszczeńBezpieczeństwo jest naszym głównym priorytetem, dlatego pamiętajmy o kilku prostych zasadach.

Przede wszystkim – zabieg ozonowania powierzmy wyłącznie fachowcom. Choć na rynku dostępne są różne modele urządzeń służących do emitowania ozonu, nie powinniśmy przystępować do tej czynności samodzielnie – w szczególności, jeśli nie mamy możliwości przeprowadzenia jej pod okiem fachowca, a sami nie posiadamy odpowiednich uprawnień.

Kto zatem powinien się tego zadania podjąć? Wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy są wyposażone w profesjonalne urządzenia, które umożliwią przeprowadzenie ozonowania w sposób bezpieczny, używając do tego ozonu o prawidłowym stężeniu. Odpowiednio przeszkoleni pracownicy umiejętnie zabezpieczą pomieszczenie, a także zadbają o to, aby nie znajdowała się w nich żadna żywa istota – domownicy, zwierzęta, a nawet rośliny. Poproszą również o wyniesienie przedmiotów, które mogą ulec uszkodzeniu – np. wykonane z gumy.

Po prawidłowo przeprowadzonym ozonowaniu pomieszczeń, należy zadbać o bardzo staranne ich przewietrzenie. Przed wpuszczeniem domowników do środka, profesjonaliści wykonają specjalistyczny pomiar stężenia ozonu i zadecydują o tym, czy powrót do mieszkania lub domu jest już bezpieczny.

Więcej na: https://www.osuszarnia.pl/wynajem-osuszaczy-gdansk/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij