Słońce – naturalny antydepresant?

Często słyszymy, że słońce jest niebezpieczne dla naszego zdrowia. I na pewno jest w tym sporo racji – wszystko w nadmiernych ilościach może być szkodliwe. Słońce gwarantuje jednak również sporo korzyści – poprawia nastrój, dodaje chęci do życia, energii do pracy i poprawia humor. Słońce pozwala również na produkcję witaminy D3, która stymuluje nasz układ odpornościowy. Do tego wpływa na wytwarzanie serotoniny, czyli hormonu szczęścia oraz melatoniny odpowiedzialnej za nasz dobry sen.

Lato, słońce, opalanie

Słońce nie tylko poprawia nastrój, ale nadaje naszemu ciału piękny, brązowy odcień. Jak jednak z niego korzystać, by sobie nie zaszkodzić?

Podstawą jest oczywiście korzystanie ze słonecznych kąpieli z rozwagą. Rozważne podejście do opalenia pozwoli nam uniknąć przykrych konsekwencji związanych z poparzeniami słonecznymi. A jeżeli już nam się takie przytrafią, warto wiedzieć, jak je złagodzić. Doskonale sprawdzą się kremy i maści na oparzenia np.: https://www.help4skin.pl/

Przed każdą ekspozycją na słońce nie zapominajmy o kremach z odpowiednimi filtrami, które skutecznie ochronią nas przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych.

Oparzenia słoneczne

Na poparzenia słoneczne najbardziej narażone są osoby o jasnej karnacji. Wystarczy już 15 min nieostrożnej ekspozycji na słońce, aby do nich doszło. Przeważnie oparzenia słoneczne zaliczają się do grupy poparzeń pierwszego stopnia. Charakteryzują się zaczerwienieniem, pieczeniem i łuszczeniem się skóry. Możemy złagodzić te objawy, stosując maść na oparzenia, która pomoże w regeneracji naskórka. Aby uniknąć przykrych konsekwencji opalania, należy bezwzględnie stosować odpowiednio dobrane do rodzaju karnacji kremy z filtrami.

Jak chronić skórę przed oparzeniami?

Przestrzegajmy kliku podstawowych zasad:

  • Kremy z filtrem – nie używajmy tych po terminie (pamiętajmy, że krem swoje właściwości zachowuje tylko przez 12 miesięcy po otwarciu). Siłę filtra dobierajmy do naszej karnacji.
  • Nakładajmy grubą warstwę kremu na ciało, aplikujmy go mniej więcej co 2 godziny, a także każdorazowo po wyjściu z wody.
  • Unikajmy eksponowania się na słońce w godzinach między 11-15. Wtedy promieniowanie jest największe i szybko możemy poparzyć skórę.
  • Gdy tylko zauważymy zaczerwienienie naszej skóry, natychmiast zejdźmy ze słońca.
  • Po każdej kąpieli słonecznej używajmy balsamów, aby skóra zawsze była nawilżona.
  • Nie zapominajmy o ochronie oczu i głowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij