Trendy w tatuażach na 2022 rok plus bonus na temat sposobów pielęgnacji

Coraz więcej osób robi sobie tatuaże. W końcu są one sposobem na wyrażenie siebie, swoich poglądów, emocji, sposobem rozliczenia się z przeszłością albo po prostu efektowną ozdobą ciała. Warto poznać trendy w tatuażach na kolejny rok. Już teraz zdradzimy, że wiele z tych modnych w zeszłym sezonie przetrwa. Podpowiemy także jak pielęgnować tatuaż, aby świetnie się prezentował.

Tatuaże symboliczne ciągle w modzie

Symbolizm w sztuce ma wielowiekową tradycję, wszak pojawił się już w drugiej połowie XIX wieku. Symbole zawsze jednak nam towarzyszyły i były sposobem identyfikacji z grupą o podobnych poglądach, wierzeniach, ale i drogowskazami w życiu reprezentującymi zbiory zasad. Nic więc dziwnego, że tatuaże symboliczne ciągle są modne i będą modne także w 2022 roku. Nie chodzi tu o tatuowanie sobie frytek, bo są ulubionym posiłkiem, choć i tak można, a raczej głębszy przekaz. Przykładowo wytatuowany średnik jest symbolem osób zmagających się z depresją i chorobami psychicznymi. Oddziela części zdania, ale go nie kończy, co można odnieść do ciągłości życia. Liczba 269 to numer cielęcia uratowanego przed rzezią i symbol aktywistów walczących o prawa zwierząt. Taką liczbę często tatuują sobie również weganie. Osoby, które mają dzieci z zespołem Downa tatuują sobie trzy strzałki, które są symbolem trisomii chromosomu 21. Jest to symbol solidarności z osobami z zespołem Downa. Od lat przez miasta przemierzają parady równości i właśnie znak równości wytatuowany na ciele jest symbolem poparcia dla osób LGBTQ+.

Tatuaże biometryczne dla odważnych i poszukujących oryginalności

Poza tatuażami symbolicznymi na pewno wiele osób będzie decydowało się na tatuaże biometryczne. Po raz pierwszy pojawiły się już kilka lat temu. Są symbolem rozwoju technologii i tego, że człowiek chcąc nie chcąc staje się jej częścią. Nawiązują również do tego, że ciało człowieka jest jak naoliwiona maszyna, gdzie wszystkie tryby muszą ze sobą współpracować. Dlatego np. na głowie niektórzy tatuują sobie koła zębate, z kolei na podudziach pojawiają się tatuaże z otwartym szwem. Takie tatuaże mają jednocześnie zachwycać i szokować, a także łączyć czynnik ludzki z czynnikiem przemysłowym, maszynowym w sposób symboliczny. Zwykle są dość kolorowe, ale powstają też w wersji czarnych tatuaży. Przede wszystkim to propozycja dla tych, którzy chcą zrobić sobie duży i efektowny tatuaż.

Tatuaże portretowe i rodzinne – dla upamiętnienia i wyróżnienia

Ważne chwile w życiu są powodem do wykonania tatuażu i o ile jest to urodzenie się dziecka to nie ma w tym nic złego, jednak nowy związek niekoniecznie jest dobrym powodem do wykonania tatuażu portretowego, bo jego usuwanie jest niezwykle bolesne, a przerabianie często karkołomne. Bardzo często tatuaże rodzinne mają ukazywać miłość, ale i fakt, że rodzic jest dla dziecka zawsze pomocą i wsparciem. Popularny jest motyw dorosłej osoby trzymającej za rękę dziecko lub dzieci. Jest to symbol wspólnej drogi przez życie. Czasem towarzyszą temu różne motywy np. las czy zegary. Splecione dłonie – dorosłego i dziecka to także popularny motyw tatuażu rodzinnego. Takie tatuaże także będą modne w 2022 roku.

Jak pielęgnować tatuaż aby świetnie się prezentował?

Skoro już mniej więcej wiadomo na jakie tatuaże warto się zdecydować, to warto zwrócić uwagę na to, jak prawidłowo pielęgnować tatuaż tuż po wykonaniu. Tutaj postępowanie jest zawsze takie samo i na pewno trzeba się zaopatrzyć w kompletny zestaw do tatuażu. Będzie on zawierał żel do mycia tatuażu o łagodnym pH, a także krem lub maść do tatuażu, czyli produkty przyspieszające gojenie. Ponadto potrzebny będzie jeszcze krem z filtrem UV 50+. Ten ostatni trzeba stosować po wygojeniu tatuażu, gdy wystawiany jest on na promienie słoneczne. Dzięki niemu kolory nie będą szybko blakły, a wytatuowana skóra będzie chroniona przed promieniowaniem UV. Zestaw do tatuażu przyda się od pierwszych dni po jego wykonaniu. Skórę trzeba przemywać co ok. 3 godziny i zmieniać opatrunki. Dzięki temu jest większa pewność, że nie dojdzie do nadkażenia rany.

Tatuaże na 2022 rok bez wątpienia są ciekawe i nietuzinkowe. Możecie też wybrać tradycyjne symbole, jak choćby łapacz snów czy motyw ptaków.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij