Czy rodzaj grzebienia do brody ma znaczenie

Czy rodzaj grzebienia do brody ma znaczenie?

Kiedy broda jest już dość długa, to znaczy ma ok. 4 cm, warto zaopatrzyć się w grzebień do brody. Nawet jeśli posiadacz kartacz, czyli tradycyjny atrybut brodacza, to grzebień również Ci się przyda. Dzięki niemu lepiej rozprowadzisz kosmetyki na całej długości brody, a ponadto znacznie szybciej oczyścisz go z resztek kosmetyków i zanieczyszczeń i nie musisz do tego celu używać szamponu dla brodacza, jak w przypadku szczotki z włosiem dzika. Dziś jednak zajmiemy się innym zagadnieniem, a mianowicie doborem grzebienia. Przedstawimy co mamy do wyboru i spróbujemy się zastanowić czy rodzaj grzebienia ma znaczenie.

Grzebień drewniany, plastikowy lub aluminiowy, czyli o materiałach słów kilka

Jak wiadomo grzebień grzebieniowy nierówny i tak jest również w przypadku tych do brody. Na samym początku przyjrzymy się co mamy do wyboru, jeśli chodzi o materiał. Mamy tu trzy możliwości grzebień drewniany, plastikowy lub aluminiowy. Za najbardziej klasyczny uważany jest drewniany. Najtańsze i najmniej trwałe są grzebienie z drewna bukowego. Nie są one również odporne na działanie bakterii i grzybów i wchłaniają wilgoć. Jeśli chcesz postawić na grzebień, który zawsze będzie gotowy do użycia i nie będą się na nim gromadzić szkodliwe mikroorganizmy, to postaw na drewno cedrowe. Ma ono jeden mały minus, a mianowicie jest łamliwe. Dla osób, które mają tendencję do wkładania grzebienia do brody do tylnej kieszeni spodni i zapominania o tym, lepszym wyborem może być model z drewna dębowego. Jeśli z kolei Twoja skóra ma skłonność do podrażnień, a włosy do łupieżu, to doskonałym wyborem będzie model z miodły indyjskiej. Grzebienie z drewna egzotycznego to ogólnie najlepszy wybór. Najgorszym są grzebienie plastikowe. Jeśli już takie wybierać, to tylko wykonane z grubego plastiku i pochodzące od renomowanych producentów. Charakteryzuje je szerszy rozstaw zębów, którego znaczenie przybliżymy za chwilę. Grzebień aluminiowy to swego rodzaju nowość. Będzie odpowiednim wyborem dla tych, których włosy nie mają tendencji do częstego elektryzowania się. Jeśli są często nieujarzmione, najlepszy będzie grzebień drewniany do brody. Duży wybór takich grzebieni można znaleźć w sklepie z kosmetykami i akcesoriami do brody.

Rozstaw zębów ma znaczenie

Kolejną kwestią na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze grzebienia jest rozstaw zębów. Możemy spotkać się z grzebieniami ze średnim lub szerokim rozstawem. Te pierwsze będą odpowiednie dla tych, których zarost nie przekroczył wspomnianej granicy ok. 4 cm, a także posiadaczy mniej gęstego zarostu. Dla tych, których zarost jest bardzo gęsty najlepszy będzie grzebień o szerokim rozstawie zębów, gdyż takim łatwiej go rozczesać i pozbyć się splątanych pasm. W przypadku długiej brody taki grzebień jest już koniecznością. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na fakt, że znacznie łatwiej się go czyści.

Prosty czy składany – co wybrać?

Istotne znaczenie ma również rozmiar grzebienia do brody. Możemy spotkać się z długim, prostym, kieszonkowym lub składanym. Ten pierwszy warto mieć w domu. Nim najłatwiej rozczesać zarost, a także przy jego pomocy pozbyć się w części zrogowaciałego naskórka, choć do tego celu lepiej na początku użyć kartacza. Kiedy wybieramy się do restauracji i chcemy poprawić ułożenie brody w łazience, oczywiście nie możemy zabrać ze sobą długiego grzebienia. Warto wtedy zdecydować się na kieszonkowy, który zmieści się do wewnętrznej kieszeni marynarki. Choć ma bardziej gęsto rozstawione zęby, to jednak do poprawienia wyglądu brody, po uprzednim jej wystylizowaniu w domu wystarczy. Z kolei, gdy wybierasz się w podróż dobrym wyborem będzie grzebień składany, który ma szeroki rozstaw zębów.

Czy rodzaj grzebienia ma znaczenie?

Z naszych rozważań wyraźnie wynika, że w istocie rodzaj grzebienia do brody ma znaczenie. Jeśli potrzebujesz go jedynie do stylizacji możesz wybrać składany grzebień, wykonany z grubego plastiku. Z kolei, jeśli ma to być grzebień do rozczesywania, to najlepszy będzie drewniany, zwłaszcza jeśli Twoja skóra ma skłonność do podrażnień.

Jeśli zatem zamierzasz zapuścić brodę, to już teraz powinieneś zaopatrzyć się w kartacz, który wystarczy Ci na początku „przygody z brodą”. Kiedy zacznie rosnąć, potrzebny będzie też grzebień, najlepiej zainwestować w dwa, jeden do rozczesywania, a drugi stylizacji, który przyda się również na ważne wyjścia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij