Firma na miarę XXI wieku – o czym należy pamiętać, zakładając firmę budowlaną, czyli sukces na wyciągnięcie ręki

Firma na miarę XXI wieku – o czym należy pamiętać, zakładając firmę budowlaną, czyli sukces na wyciągnięcie ręki

Coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Ciekawym pomysłem może być firma budowlana, ale jak wiadomo, konkurencja nie śpi, dlatego osiągnięcie sukcesu nie zawsze jest na wyciągnięcie ręki. Ale z naszymi radami to może się udać. Zatem o czym należy pamiętać?

Rób to na czym się znasz

Jak wiecie, samo założenie firmy wcale nie jest takie trudne. Tak naprawdę wszystkie formalności można załatwić przez Internet i to bez wychodzenia z domu – zatem to brzmi całkiem dobrze. Ale, jak wiecie, samo założenie firmy to jedno, gdyż należy umieć utrzymać się na rynku, tym bardziej, że konkurencja jest duża. Na samym początku musicie wiedzieć, że potrzebna jest wiedza z zakresu budownictwa, materiałów, ale i cen. Zatem, jeżeli kompletnie się nie znacie na branży i nie macie rozeznania w terenie, to lepiej sobie darować, gdyż niestety jesteście skazani na porażkę.

Zatrudniaj tylko fachowców

Jeżeli sądzicie, że można dobrze zarobić, ale i nie narobić się, to w branży budowlanej nie jest to możliwe. Przede wszystkim czekają Was liczne przetargi, gdzie trzeba zaproponować korzystną ofertę, przy czym korzystna nie oznacza niską. Jeżeli cena będzie relatywnie niska, to niestety gdzieś będziecie musieć szukać oszczędności. A jeżeli oszczędności będziecie szukać zatrudniając niewykwalifikowanych pracowników, to raczej także nie wróżymy Wam sukcesu. Otóż w branży budowlanej bardzo ważna jest jakość pracy, ale i jej terminowość i tego nie można uzyskać nie zatrudniając najlepszych pracowników. Zatem musisz koniecznie zatrudnić specjalistów, zarówno murarzy, tynkarzy, jak i dekarzy, ale i fachowców od remontu. Jedynie dzięki Twojej uczciwości i rzetelnej pracy jest szansa na duży sukces.

Profesjonalizm mierzony pracą

O tym jak ważna jest jakość pracy już wspominaliśmy, ale ważne jest też wyposażenie, wszak ściśle wiąże się ono z pracą. Otóż musisz pamiętać, że odpowiednie sprzęty są bardzo ważne, podobnie jak narzędzia. Dlatego też na wyposażeniu powinieneś posiadać rusztowania zarówno elewacyjne, jak i warszawskie. Przydatne są także samochody dostawcze czy koparki. Z kolei do tych niezbędnych sprzętów trzeba także zaliczyć elektronarzędzia, choćby wiertarki z udarem, młotowiertarki czy wkrętarki i jak zapewne się domyślasz i one muszą być najwyższej jakości, gdyż dzięki temu praca może przebiegać w miarę szybko i co ważne także bezpiecznie. A skoro o bezpieczeństwie mowa, to koniecznie powinieneś jeszcze pamiętać o wyposażeniu pracowników w ochronną odzież, ale i kaski oraz rękawice i nie jest to gest Twojej dobrej woli, gdyż jest to zwyczajnie Twój obowiązek i jeżeli nie będziesz przestrzegać bhp, to zostaniesz ukarany wysoką grzywną.

Jakość broni się sama

Jeżeli swoim klientom zaproponujesz najlepszą jakość usług, to zwyczajnie będą polecać usługi Twojej firmy. Dlatego też do każdego zlecenia należy podchodzić indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem. Bardzo ważna jest terminowość i właśnie terminów koniecznie musisz się trzymać. Dodatkowo niezbędne jest podpisywanie umów z klientami, gdyż chronią one nie tylko ich, ale i Ciebie. Dodatkowo mile widziany jest miły kontakt i rzetelność, tylko w ten sposób można przyciągnąć klientów. Na samym początku poleca się także reklamę. Tutaj możesz zainwestować w bilbordy, które są umieszczone w widocznym miejscu, ale i w reklamę w gazecie. Warto dodatkowo wykorzystać możliwości, jakie daje Internet. Polecamy Ci także zlecenie kampanii Google Adwords, która jest naprawdę świetnym systemem reklamowym. Dodatkowo warto prowadzić swój fan page w mediach społecznościowych, gdzie klienci mogą wystawiać ocenę za pracę.

Zakładając firmę budowlaną, trzeba posiadać spory kapitał początkowy, tylko w ten sposób będziesz mógł podejmować się różnych zleceń. Oczywiście bardzo ważne są też sprzęty, przy czym nie wystarczy tylko jedno rusztowanie i trochę narzędzi. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną ważną radę, a mianowicie pamiętaj, aby ciągle stawiać na rozwój, zatem musisz także zadbać o poszerzanie umiejętności pracowników i korzystać z różnych dostępnych szkoleń. Tylko Twoja praca i zaangażowanie na 100% przyniesie najlepsze efekty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij