Jak znaleźć dobre biuro księgowe? Tylko pewne rady

Jak znaleźć dobre biuro księgowe? Tylko pewne rady

O tym, że warto, a nawet trzeba korzystać z biura rachunkowego wie każdy przedsiębiorca. W końcu przepisy zmieniają się naprawdę szybko i często. Aż trudno za nimi nadążyć. Tutaj jednak pojawia się pytanie: jak znaleźć dobre biuro rachunkowe? Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić. Koniecznie skorzystajcie z naszych pewnych rad.

Po pierwsze: opinie

Zasadniczo biur księgowych jest sporo. Jak więc znaleźć to najlepsze? Na pewno warto sprawdzać opinie. Możecie to zrobić na forach, ale też w mediach społecznościowych. Wybierzcie takie biuro, które posiada wiele pozytywnych opinii. Przy czym zwróćcie uwagę na to, z jaką częstotliwością są dodawane i czy wydają się rzetelne. Czytając opinie zwracajcie uwagę czy biuro rachunkowe jest terminowe, profesjonale i czy zapewnia dobry kontakt. My możemy Wam polecić Optimax. Jest to naprawdę dobre biuro rachunkowe w Legnicy. Gdy już sprawdzicie opinie, możecie przejść do kolejnego etapu weryfikacji, czyli…

Po drugie: doświadczenie

Doświadczenie ma olbrzymie znaczenie. Nie bójcie się więc pytać o kompetencje pracowników. W takim pytaniu nie ma nic złego. Prawdziwi fachowcy chętnie udzielą Wam odpowiedzi i wszystko wyjaśnią. Zawsze też możecie liczyć na pomoc i kompleksowe doradztwo. Pamiętajcie, że znajomość przepisów wymaga dużej wiedzy i doświadczenia i tylko najlepsi specjaliści poradzą sobie z prowadzeniem choćby dużej i skomplikowanej księgowości. Macie prawo do zadawania pytań i jeżeli pracownicy nie chcą Wam odpowiedzieć czy też zwyczajnie unikają odpowiedzi, to powinien to być dla Was znak, że coś jest nie tak.

Po trzecie: kontakt

Jak znaleźć dobre biuro księgowe w Legnicy? Cóż, już wiecie, że musicie zwracać uwagę na doświadczenie, ale też sprawdzić opinie. Ale to nadal nie wszystko, bo ważny jest też kontakt. Niejako mamy na myśli przysłowiowe „flow”. Na początek więc należy po prostu porozmawiać z pracownikiem i sprawdzić jaki jest kontakt. Rzecz jasna nie ma znaczenia tutaj czy polubicie daną osobę. Chodzi raczej o to, jak z wami rozmawia, czy nie patrzy z góry, bądź czy nie jest arogancka. Uprzejmość jest ważna. W końcu zatrudniajcie profesjonalistów, zatem nie chcecie denerwować się z powodu problemów z kontaktem czy niemożnością dodzwonienia się. Czasami na już potrzebujecie pomocy z danym zagadnieniem i dobrze jeżeli w takim przypadku możecie liczyć na pomoc księgowej.

biuro księgowe

Po czwarte: ubezpieczenie

Błędy zdarzają się każdemu. Tak naprawdę wystarczy tylko chwila nieuwagi. A biorąc pod uwagę zmieniające się przepisy, błędy można popełnić bardzo łatwo. Z tego też powodu lepiej zaufać fachowcom. Dzięki temu nawet kontrola z urzędu skarbowego nie powinna być dla Was stresująca. Jednocześnie musicie wiedzieć, że każdy przedsiębiorca prowadzący działalność w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych musi mieć wykupione ubezpieczenie OC na wypadek właśnie błędów. Dzięki temu jeżeli takowe się zdarzą (choć to wątpliwe) to Wy otrzymacie odszkodowanie, które pokryje ewentualne szkody czy kary. Do tego pracownik może reprezentować Wasze interesy na wypadek kontroli z urzędu skarbowego. Oczywiście macie prawo zapytać co takie ubezpieczenie obejmuje, w końcu powierzacie księgowym Wasze dokumenty i nie chcecie, aby doszło do błędów.

Po piąte: doradztwo

Warto wiedzieć, że księgowa w Legnicy oferuje nie tylko najwyższą jakość usług, ale też kompleksowe doradztwo i to na każdym etapie. Otóż po pomoc do specjalistów z biura rachunkowego powinniście móc się zwrócić zawsze, gdy macie jakieś wątpliwości, ale też wtedy gdy macie pytania. Do tego już na etapie zakładania firmy pomoc księgowego bywa pomocna. Wszak doradzi Wam jaka opcja rozliczenia będzie dla Was najlepsza. A to pozwoli Wam zaoszczędzić.

Po szóste: wygoda

Dobre biuro rachunkowe to takie, które oferuje Wam najwygodniejszą dla Was formę kontaktu. Jeżeli wolicie kontaktować się online i właśnie online wysyłać dokumenty, to powinniście taką możliwość mieć. Ale są też osoby, które stawiają na tradycyjne rozwiązania, czyli kontakt oko w oko i również oni taką możliwość powinni mieć.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij