Modernizujemy firmę transportową – czy trzeba zakupić nową flotę?

Przed przedsiębiorcami stoi wiele wyzwań i to naprawdę dużych. Nie ma się co oszukiwać, że prowadzenie działalności jest łatwe. Nie ma też branży, gdzie konkurencja się nie rozwija. Zatem należy podejmować takie działania, które sprawiają, że nie tylko nadąża się za konkurencją, ale wręcz ją wyprzedza. Dziś przedstawimy Wam jak dokonać modernizacji firmy transportowej . Zastanowimy się, czy trzeba zakupić nową flotę samochodową.

Jak zmodernizować firmę transportową?

Każdy przedsiębiorca wie, że modernizacja idzie w parze z efektywnością pracy. Stąd też zarządzanie pracą jest tak ważne. Oczywiście dotyczy to także logistyki. I tutaj bardzo dużą rolę może odegrać system ERP dedykowany firmom transportowym. Należy wiedzieć, że najważniejszym modułem jest moduł logistyczny. W jego miejscu będzie dochodziło do analizy procesów logistycznych. Jednocześnie za jego sprawą można analizować stan magazynowania. Niewątpliwie kolejną przydatną funkcją jest szeroko rozumiane mapowanie sieci transportowej. A to oznacza, że możecie planować i monitorować trasy. Do tego łatwo i szybko można też utworzyć wszystkie niezbędne dokumenty transportowe i od razu wysłać je do odpowiedniego kierowcy. W czasie rzeczywistym możecie też śledzić dostawy. Jednocześnie taką funkcję możecie udostępnić klientom, co niewątpliwie wpływa na funkcjonalność. Zwróćcie jeszcze uwagę na pozostałe moduły, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka błędów. Wśród przydatnych modułów, można wymienić Business Intelligence, zarządzanie relacjami z klientami, zarządzanie dokumentami, analizę finansów, globalne zarządzanie biznesem czy magazynem. Nie można zapominać, że dzięki systemom ERP przyśpiesza się prace, ale też buduje pozytywne relacje z klientem. Ponadto mając dostęp do ważnych informacji łatwiej jest zorganizować transport.

Przyśpieszenie pracy i bezpieczeństwo

Zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników i nacisk na zatrudnienie dobrych logistyków rzeczywiście może przynieść upragnione efekty w postaci modernizacja firmy i przełożyć się na jeszcze lepsze zyski. Ale trzeba także zadbać o flotę samochodów, co w dużej mierze przekłada się na efektywność pracy, a przy tym bezpieczeństwo. Każdy tir czy inny samochód dostawczy muszą przechodzić regularne kontrole. Do tego trzeba też postawić na dobre opony ciężarowe, które sprawdzają się nawet w trudniejszych warunkach, a przy tym zapewniają lepszą przyczepność i oczywiście zmniejszają ryzyko wypadków. Do tego dobre opony wpływają na zużycie paliwa, które rzecz jasna jest mniejsze i z tego też powodu można łatwo i szybko obniżyć koszty pracy.

Uczestnictwo w targach, dbanie o relacje z klientem, ale też dodatni bilans finansowy

Na proces modernizacji floty transportowej ma wpływ wiele czynników i choć niektóre wydają się mało ważne to jednak mają duże znaczenie. Na pewno powinniście dbać o to, aby zawsze na koncie panował dodatni bilans finansowy. Dzięki temu w razie nieprzewidzianych wydatków macie środki na ich pokrycie. Należy także regularnie uczestniczyć w targach branżowych, gdzie możecie zawiązywać nowe relacje, ale też dbać o relacje z klientami. Na tym etapie musimy też wspomnieć jak ważna jest ekologia, stąd też trzeba szukać ekologicznych rozwiązań. Na pewno termomodernizacja siedziby firmy jest dobrym rozwiązaniem, które sprawia iż zyskujecie jeszcze większą konkurencyjność na rynku europejskim.

A co z flotą samochodową ? Czy trzeba zakupić nową?

Odpowiedź może być tylko jedna i brzmi „nie”. Jeżeli Wasza flota jest w dobrym stanie technicznym i przechodzi regularne kontrole, to nie musicie w nią inwestować naprawdę dużych pieniędzy. Ale nie oznacza to wcale, że nie musicie inwestować w inne rzeczy. Na pewno warto zakupić dobrej jakości opony do ciężarówek. Dzięki nim bezpieczeństwo, wygoda oraz praca w trudnych warunkach będą zapewnione. Takie opony mają dobrą przyczepność i wykazują też odporność na drgania. Wiadomo, że czasami zakup nowego samochodu jest konieczny, ale nie trzeba od razu wymieniać całej floty. Dobrym rozwiązaniem może być leasing długoterminowy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij