Top 5 sposobów, aby uzyskać dobry wynik na maturze z matematyki

Top 5 sposobów, aby uzyskać dobry wynik na maturze z matematyki

Już sama myśl o maturze wywołuje stres u uczniów. A jak jeszcze do tego dołożyć fakt, że jednym z obowiązkowych przedmiotów jest matematyka, to owy stres jest jeszcze większy. Nietrudno się domyślić, że dobry wynik z matury ma wpływ na to, na jaką uczelnie się dostaniesz, a wynik matury z matematyki ma naprawdę spore znaczenie. Dlatego przedstawimy Wam top 5 sposobów, aby uzyskać dobry wynik na maturze z matematyki. Już teraz zdradzimy Wam, że podręcznik „Prosto do matury 3” jest w tym przypadku niezbędny.

Sposób numer 1: systematyczność

prosto do matury

Nie odkryjemy Ameryki jeżeli stwierdzimy, że systematyczność ma niezwykle duże znaczenie podczas uczenia się. Należy uczyć się wszystkich działów po kolei i na zrozumienie, a nie na pamięć. Dzięki temu zapamiętasz zdecydowanie więcej materiału, ale nie tylko na chwilę lecz na lata. Oczywiście ciężko być systematycznym, ale i systematyczności trzeba się nauczyć. Wystarczy tylko dobrze rozplanować czas i znaleźć choć pół godziny na powtórzenie materiału. Taki system pracy przynosi naprawdę świetne efekty, a mianowicie szare komórki Twojego mózgu będą ciągle pobudzone, dzięki temu będziesz uczyć się szybciej i również zapamiętywanie materiału będzie łatwe.

Sposób numer 2: słuchaj na lekcji

Mając 8 lekcji w danym dniu, czasami trudno skupić na tej ostatnie, szczególnie jeżeli to matematyka. Człowiek myśli, aby być już w domu i zjeść ciepły obiad, a rozwiązywanie równań akurat może w takim czasie nie napawać zbytnim optymizmem. Jednak zawsze należy pamiętać, że słuchając na lekcji zdecydowanie mniej musisz uczyć się w domu. Wystarczy tylko mała powtórka i twoja nauka będzie naprawdę efektywna. Tutaj mamy dla Ciebie małą radę, otóż przed zajęciami napij się wody, albo soku, który nawodni twój organizm, dzięki temu będziesz mógł się zdecydowanie lepiej skoncentrować. Warto także aktywnie uczestniczyć w zajęciach, choć może rozwiązywanie przykładów na tablicy nie jest zbytnią frajdą, jednak dzięki temu łatwiej pojąć Ci daną partię materiału.

Sposób numer 3: ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

matematyka do matury

Matura będzie wywoływać u ciebie stres, to zupełnie normalne. Chyba każdy z nas stresował się przed tym egzaminem. Jednak, jeżeli będziesz do niego przygotowany, to ten stres będzie cię mobilizował, a nie paraliżował. Dlatego po przyjściu do domu zawsze odrabiaj lekcje i wykonuj dane przykłady, ale nie tylko te najłatwiejsze, ale również zadania z poziomu rozszerzonego, tym bardziej, jeśli masz do dyspozycji świetny podręcznik „Prosto do matury 3”. Matematyka wbrew pozorom wcale nie jest taka trudna, ale trzeba ją zrozumieć i absolutnie nie można się w żadnym wypadku zniechęcać. Możesz również wykorzystać repetytoria, które także są bardzo przydatne.

Sposób numer 4: nadrabiaj zaległości

Cóż chwila nieuwagi, czy nieobecność na lekcji mogą spowodować braki i całkiem duże zaległości. A niestety wszystkie działy są poniekąd ze sobą powiązane i nawet małe braki z jednego działu mogą rzutować, że kolejne będą dla Ciebie totalnie niezrozumiałe. Dlatego, jeżeli masz choćby małe zaległości, bądź co gorsza większe, koniecznie staraj się je nadrobić. Otóż zawsze możesz poprosić kogoś z klasy, aby wytłumaczył ci dany dział, czy zagadnienie. Jeżeli nadal nie rozumiesz to być może warto wybrać się na korepetycje. Tym bardziej, że wcale ich koszty nie są takie wysokie. Zawsze można wybrać korepetycje u studenta matematyki, który chce sobie dorobić.

Sposób numer 5: kto pyta nie błądzi

Nie bój się zadawać pytań na lekcji, wszak nauczyciel jest po to, aby ci pomóc i wytłumaczyć Twoje wątpliwości. Ponadto sprawdź, czy Twoja szkoła nie organizuje dodatkowych zajęć przygotowujących do matury, podczas których będziesz mógł poćwiczyć i jednocześnie poprosić o pomoc, gdy coś będzie dla Ciebie niezrozumiałe. Zawsze możesz również spotkać się ze znajomymi na naukę, choć logiczne, że wspólne uczenie się nie jest tym, co lubisz robić ze znajomymi, to jednak wzajemne przepytywanie się i wspólne powtarzanie materiału przyniesie dobry plon.

Pamiętaj też, że nie należy „zarywać” nocy, wszak zdrowy sen jest twoim sprzymierzeńcem. Zatem nigdy nie ucz się w nocy, bo i tak wiele z tej nauki nie zapamiętasz, a w szkole będziesz tylko niewyspany. To z kolei przełoży się na brak skupienia i koło się zamyka. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, zatem jeżeli sumiennie będziesz się uczyć to otrzymasz dobry wynik z matury.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij