Cicha i bezpieczna podłoga do sypialni – wybierz najlepsze rozwiązanie

Cicha i bezpieczna podłoga do sypialni – wybierz najlepsze rozwiązanie

Podłoga w sypialni powinna być trwała, a jednocześnie zapewniać komfort użytkowania, nawet przy chodzeniu boso. Nie powinna być również zbyt głośna, co jest szczególnie ważne w sypialniach małżeńskich, kiedy wstaje się o różnych porach i nie chce zakłócać snu drugiej osoby. Bardzo ważna jest także antypoślizgowa powierzchnia. Zatem, jakie rozwiązanie wybrać? My przyjrzymy się dziś podłodze z korka, panelom z winylu, wykładzinie oraz podłodze drewnianej.

Podłoga z korka – cicha, bezpieczna i dobra dla alergików

W domach, gdzie stawia się na ekologiczne i minimalistyczne rozwiązania dużym powodzeniem cieszą się podłogi z korka. Ten materiał zapewnia cichą i przyjemną dla stóp podłogę. Podłoga z korka często stosowana jest jako podkład do podłogi pływającej, jednak można zdecydować się na pokrycie jedynie korkiem. Ma on wysoką odporność na obciążenia i można wybrać różną grubość podłogi. Możemy wybrać panele korkowe lub płytki korkowe. W obydwu przypadkach kluczowe znaczenie ma przygotowanie równej i oczyszczonej powierzchni przed montażem, najlepiej jeśli jest cementowa, ale można układać podłogę z korka także na podłożu ceramicznym lub drewnianym. Po oczyszczeniu powierzchni zalecane jest położenie folii przeciwwilgociowej. Następnie można już układać panele na wpust, oczywiście pamiętając o zachowaniu dylatacji. W przypadku płytek korkowych stosuje się specjalistyczny klej, nakładany na powierzchnię klejoną i płytkę specjalnym wałkiem welurowym. Taka podłoga zapewnia komfort użytkowania i zdrowy sen również dla alergików.

Panele z winylu – uniwersalna podłoga w wielu wzorach

panele w pokojuKolejną propozycją do sypialni są panele z winylu. One również zapewniają cichą i bezpieczną, antypoślizgową powierzchnię. Tu wybór jest znacznie szerszy niż w przypadku podłogi korkowej, gdyż panele winylowe mogą występować w wielu odcieniach i imitować mnóstwo materiałów, od kamienia, przez drewno aż po beton. Do tego ich montaż w systemie podłogi pływającej jest niezwykle prosty i nie wymaga stosowania żadnych klejów, choć można panele z winylu montować również na klej. Struktura płyty lvt pozwala na użytkowanie podłogi przez długie lata. Składa się z 5 warstw. Warstwa pur ułatwia czyszczenie podłogi winylowej, wear – zabezpiecza wzór na panelach, dekoracyjna – to właśnie ta, na której nadrukowany jest dowolny wzór, stabilizująca – minimalizuje wpływ czynników fizycznych, powoduje, że podłoga nie traci ciepła i można bez problemu chodzić po niej boso. Ostatnia warstwa zapewnia stabilność całego panelu i ułatwia montaż. Taka struktura zapewnia redukcję hałasu o 50%, gdyż warstwa stabilizacyjna pochłania dźwięki, np. spowodowane upadnięciem przedmiotów na podłogę. Dodatkowo jest odporna na odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Czy można chcieć więcej do sypialni?

Wykładzina – cicha i przytulna

mycie wykładzinyChcąc zapewnić w sypialni cichą i przytulną podłogę można zdecydować się również na wykładzinę. Tutaj do wyboru są trwałe i odporne na uszkodzenia wykładziny z tworzyw sztucznych. Najbardziej trwałe są wykładziny dywanowe poliamidowe, które nie odkształcają się, a do tego są łatwe w czyszczeniu. Niestety mogą płowieć, czyli tracić kolor. Jeśli z kolei wybierze się inny rodzaj to wykładzina w przypadku ciężkich mebli będzie się odkształcać. Oczywiście trzeba wybrać odpowiednią długość runa. Do wyboru są włókna cięte, pętelkowe i mieszane. Do sypialni najlepiej sprawdzają się pętelkowe, gdyż zabrudzenia, łatwiej jest usunąć. Oczywiście zaletą wykładzin jest ich miękka strukturą. Zapewniają również cichą i miękką powierzchnię pod bosymi stopami.

A może jednak drewno?

Wiele osób do sypialni wybiera podłogi drewniane. Ten wybór ma jednak swoje wady, a mianowicie naturalny materiał zawsze „pracuje”. Można zatem słyszeć charakterystyczne dźwięki stukającego materiału. Oczywiście są sposoby, by taką podłogę wyciszyć. Stosuje się podłogi klejone do podłoża, co ma zredukować taki efekt. Oczywiście podłoga drewniana wymaga konserwacji, czyli impregnacji co pewien czas, co także stawia ją w gorszej pozycji w stosunku do innych wymienionych rozwiązań, jeśli chodzi o komfort i koszty. Oczywiście dobrze pielęgnowane drewno jest materiałem na pokolenia, o czym warto pamiętać.

Sypialnia może być cicha i przytulna, a także pozbawiona zbędnych hałasów. Najlepszym wyborem wydają się być panele z winylu, ze względu na szeroki wybór wykończenia oraz trwałość, a także możliwość użytkowania przez osoby cierpiące na alergie. Warto sięgać po rozwiązania dopasowane do własnych potrzeb.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij