hot spot białystok

Dlaczego włodarze miasta powinni wprowadzić darmowy Internet?

Żyjemy w XXI wieku, zatem to zrozumiałe, że lubimy korzystać z możliwości, jakie nam daje. Trudno wyobrazić sobie brak dostępu do Internetu. Jednak nie wszyscy mają wykupiony pakiet w smartfonie, a czasami zwyczajnie pakiet nie wystarcza. Oczywiście chcemy też korzystać z Wi-Fi, co więc logiczne, szukamy darmowego punktu dostępu do sieci bezprzewodowej. Ale czy w każdym mieście jest hot spot? Jasne, że nie, a czy powinien być: jasne, że tak! Dlaczego włodarze miasta powinni wprowadzić darmowy Internet?

Hot spot – Białystok, Katowice, a może i Niedźwiedzice

hot spot białystok

Dostęp do Internetu wydaje nam się czymś tak oczywistym, że aż trudno pojąć, dlaczego jeszcze we wszystkich miastach nie ma punktu dostępu do sieci bezprzewodowej, który umożliwia darmowe połączenie z Internetem. Każdy kto podróżuje po Polsce wie, że o ile w wielu dużych miastach hot spot można znaleźć, to w mniejszych słowo hot spot mieszkańcom kojarzy się raczej z dolegliwością skórną występującą u psów niż darmowym Internetem. Tutaj posłużymy się liczbami, bo w roku 2020 tylko 405 gmin w naszym kraju miało hot spoty, a teraz sytuacja się zmieniła na lepsze, zatem jest dobrze, ale nie rewelacyjnie. Coraz więcej mieszkańców może cieszyć się z darmowej sieci i udogodnień jakie daje hot spot. Białystok, Warszawa, Katowice – tam na pewno znajdziecie punkty dostępu do sieci, a np. w Niedźwiedzicach już nie. Małe miasteczka czy wsie nadal pozostają bez dostępu do tak podstawowej technologii, a przez to ich wizerunek na tle innych miejscowości jest zdecydowanie gorszy.

Darmowy hot spot – co zyskuje miasto?

W wielu miastach hot spot finansowany jest przez urząd miasta. Tak np. jest w Białymstoku, gdzie ową usługę realizuje firma KOBA i to miasto może być świetnym przykładem dla innych. Wystarczy tylko zapytać się mieszkańców, jak oceniają owy projekt i większość osób jest zdecydowanie zadowolona z takiego rozwiązania. Oczywiście dzięki hot spotowi nie tylko mieszkańcy zyskują, ale całe miasto, bo dzięki temu postrzegane jest jako bardziej nowoczesne, ale też idące z duchem czasu i podążające za innowacjami. Do tego sami mieszkańcy zdecydowanie lepiej postrzegają włodarzy, doceniając ich działanie na rzecz rozwoju. To nadal nie koniec zalet. Otóż samo miasto może zyskać lepszy budżet, a to dzięki temu, że większa ilość turystów będzie go odwiedzać. Trudno bowiem w XXI wieku wyobrazić sobie problemy z Internetem, szczególnie mieszkańcom Europy Zachodniej.

Prestiż miasta i podążanie za technologią

Włodarze każdego miasta i to niezależnie czy małego, średniego czy dużego powinni robić wszystko, co jest w interesie mieszkańców. Podążanie za nowoczesnymi rozwiązaniami jest ważne. Coraz częściej wprowadza się innowacje, które mają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Ale mieszkańcy oczekują także innych zmian. Nie wystarczy wypożyczalnia rowerów elektrycznych czy hulajnóg. Na pewno dostęp do sieci bezprzewodowej. Takie rozwiązanie nie jest bardzo kosztowne z punktu widzenia budżetu, natomiast jest odczuwalne przez mieszkańców, którzy takie pomysły bardzo dobrze oceniają. Pomyślcie tylko z rowerów elektrycznych nie wszyscy chcą korzystać, ale z Internetu już tak i to nawet niezależnie od wieku!

Renoma i prestiż miasta to nie wszystko, bo zyskuje każdy mieszkaniec

Każdy mieszkaniec czy odwiedzająca dane miasto osoba dzięki hot spotom zyskuje dużo. Przede wszystkim jest to wygoda i możliwość korzystania z darmowego Internetu. Takie połączenie nie wykorzystuje danych komórkowych, a przy tym zyskuje się stałą łączność z siecią. Nie musicie więc obawiać się, że zużyjecie cały transfer. Dzięki hot spotom możecie pracować w różnych miejscach bądź zwyczajnie przeglądać sieć dla własnej przyjemności i nic za to nie zapłacicie. Także samo połączenie jest łatwe i szybkie. Wystarczy tylko na swoim smartphonie czy innym urządzeniu wybrać sieć bezprzewodową i kliknąć przycisk „Połącz”. Czasami konieczne jest wprowadzenie hasła.

Hot spoty powinny znajdować się w każdym mieście, bo są udogodnieniami, które w XXI wieku wydają się czymś oczywistym. Jednocześnie dzięki nim miasto zyskuje bardziej nowoczesny charakter i jest też lepiej oceniane przez mieszkańców czy odwiedzających.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij