Pomoc drogowa - usługi na najwyższym poziomie

Pomoc drogowa – usługi na najwyższym poziomie

Wiosna to nie tylko czas porządków, ale również okres, w którym trzeba zadbać o własny samochód. Po długiej zimie auto wymaga dokładnego przeglądu, ewentualnej wymiany zużytych części, dokładnego umycia i przygotowania do wiosennych podróży. Nie można o tym zapominać, bo zaniechanie wiosennego przeglądu może dać o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. W przypadku, gdy auto odmówi posłuszeństwa, warto być na to przygotowanym. Jeżeli znajdziesz się w takiej sytuacji, nie wpadaj w panikę, tylko zadzwoń po pomoc drogową AUTO-HOL Grzegorz Gliński. Przyjedziemy i wyciągniemy Cię z opałów.

Pomoc drogowa - usługi na najwyższym poziomie

Wiosenne przejażdżki mogą być bardzo przyjemne. Zadbaj, o odpowiednie przygotowanie samochodu.

Jak przygotować auto do wiosny?

Każda pora roku ma inne wymagania, dlatego przed zmianą sezonu, zawsze warto sprawdzić stan samochodu. Zima jest szczególnie niekorzystna dla pojazdów. Śnieg, niska temperatura, wilgoć, piasek i sól, którą posypywane są ulice, może powodować znaczne szkody. Aby upewnić się, że samochód jest sprawny, a jazda bezpieczna, warto wykonać dokładny przegląd. Niektóre czynności można wykonać samodzielnie, inne warto powierzyć specjalistom. Oddanie auta do serwisu pozwala na kompleksową oceną stanu pojazdu oraz wykonanie niezbędnych napraw. Wiosną i latem jeździ się zazwyczaj więcej i szybciej, dlatego warto zrobić wszystko, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

Na początek – dokładne mycie

Wiosenne prace przy samochodzie należy zacząć od dokładnego mycia, które pozwoli szybciej zauważyć drobne uszkodzenia oraz pozbyć się resztek soli, która ma zgubne działanie na karoserię. Należy zmyć brud z karoserii i sprawdzić, czy nie pojawiły się oznaki korozji. Jeżeli tak się stało, niezbędna będzie wizyta u lakiernika. Konieczne jest umycie podwozia, w którego zakamarkach na pewno można znaleźć zimowy piach i sól. Nie można zapomnieć również o nadkolach i szczelinach między drzwiami. To miejsca, które często są zapomniane, a brud lubi tam wnikać. Aby jazda była przyjemna i komfortowa, należy również zadbać o wnętrze samochodu. Można zrobić to samodzielnie lub oddać auto do myjni, gdzie specjaliści upiorą i zaimpregnują tapicerkę, wyczyszczą kokpit, szyby, sprawdzą i zabezpieczą gumowe uszczelki w drzwiach. Po zimie warto wymienić wykładziny, które na pewno są mocno zanieczyszczone i wilgotne. Ważne jest również przepchanie niedrożnych otworów spływowych w drzwiach i bagażniku. Umycie samochodu to dopiero początek wiosennych prac. Bardzo ważne są kolejne czynności, które sprawią, że jazda będzie bezpieczna.

Wiosna to czas gruntownych porządków. Pamiętaj, aby dokładnie umyć samochód

Wiosna to czas gruntownych porządków. Pamiętaj, aby dokładnie umyć samochód.

Układ hamowania – bezpieczeństwo to podstawa

Po zimie układ hamowania jest mocno wyeksploatowany, dlatego dla bezpieczeństwa własnego i innych użytkowników dróg, warto sprawdzić jego działanie. W tym celu samochód najlepiej oddać do warsztatu, gdzie mechanicy sprawdzą stan tarcz i bębnów hamulcowych, mechanizmów zacisku, stan klocków hamulcowych zawieszenia pojazdu, zmierzą temperaturę wrzenia płynu hamulcowego, a także sprawdzą stan amortyzatorów.

Niezbędne płyny eksploatacyjne

Niezbędnym elementem wiosennego przeglądu samochodu jest wymiana płynów i oleju. W tym celu najlepiej udać się do serwisu, gdzie mechanicy uzupełnią płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy oraz sprawdzą poziom oleju w układzie wspomagania. Płyn hamulcowy trzeba wymieniać co 3-4 lata, ale przy długiej i dynamicznej jeździe, warto robić to nieco częściej. Trzeba też pamiętać o płynie do spryskiwaczy, który na wiosnę lepiej wymienić na letni.

Opony i koła

Wymiana opon z zimowych na letnie to obowiązek każdego kierowcy. Przy wyższych temperaturach zimowe opony szybko się zużywają i tracą swoje właściwościowi. W tracie jazdy obniża się przyczepności i wydłuża droga hamowania, a to zwiększa ryzyko wypadku. Opony należy wymienić gdy średnia temperatura wynosi co najmniej 7-10 stopni w dzień, a w nocy nie spada poniżej 0. W Polsce jest to zazwyczaj przełom marca i kwietnia. Nie warto śpieszyć się z tą czynnością, bo wiosenna aura jest zmienna i często po kilku ciepłych dniach, znów przychodzą ujemne temperatury i opady śniegu. Wielu kierowców kupuje opony używane. Oczywiście to nie żadnej problem, ale należy sprawdzić, czy są w dobrym stanie, a głębokość bieżnika umożliwia bezpieczną jazdę. Bieżnik powinien mieć min. 3-4 mm, opony nie powinny być dłużej używane niż 8-10 lat. Wymieniając opony, warto również sprowadzić, czy koła są dobrze napompowane i wyważone. Dzięki temu będą się mniej zużywać, mniejsze będzie również zużycie paliwa.

Wiosenna wymiana opon. Przed wymianą sprawdź, w jakim stanie są opony

Wiosenna wymiana opon. Przed wymianą sprawdź, w jakim stanie są opony.

Oświetlenie – bądź widoczny na drodze

Wiadomo, że o oświetlenie należy dbać cały rok, ale po ziemie warto sprawdzić, czy wszystkie żarówki są sprawne i działają. Jeżeli nie, należy je niezwłocznie wymienić. Przyda się również sprawdzenie ustawienie świateł. W samochodach z silnikiem z zapłonem iskrowym trzeba sprawdzić stan świec zapłonowych i przewodów wysokiego napięcia. Sprawne oświetlenie nie tylko poprawia widoczność, ale również pozwala uniknąć mandatu.

Wycieraczki

Wycieraczki po sezonie zimowym są często mocno wyeksploatowane i zazwyczaj nadają się do wymiany. Jeżeli pióra są postrzępione, źle zbierają wodę, nie należy zwlekać, tylko kupić nowy zestaw. To nieduży wydatek, a umożliwia bezpieczną jazdę.

Klimatyzacja

Wiosną, kiedy temperatura szybuje do góry, sprawna klimatyzacja jest bardzo pożądana. Należy o tym wczesnej pamiętać i umówić się do serwisu, który zadba, aby jazda w upale była komfortowa. Przyda się wymiana filtra kabinowego oraz sprawdzenie i ewentualne odgrzybienie klimatyzacji. Nowy filtr pomoże zadbać o dobrą jakość powietrza, która jest niezbędna przede wszystkim dla dzieci i alergików.

Dobre przygotowanie samochodu do wiosny jest bardzo ważne, ale niestety nie eliminuje całkowicie ryzyka wystąpienia nagłych awarii. Na co dzień spotykam się z Klientami, którzy dbają o samochód, a muszą korzystać z mojej pomocy. Nigdy nie wiadomo, kiedy wydarzy się coś nieoczekiwanego, dlatego zawsze warto mieć zapisany w telefonie numer do pomocy drogowej. Pamiętajcie, że jesteśmy po to, aby pomagać kierowcom, rozwiązać każdy problem. Pomoc drogową AUTO-HOL Grzegorz Gliński to firma, która świadczy usługi najwyższej jakości, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Posiadamy najwyższej klasy sprzęt, pracownicy to specjaliści najwyższej klasy, którzy pasjonują się motoryzacją i wiedzą, jak rozwiązać każdy samochodowy problem. Zajmujemy się holowaniem aut osobowych i dostawczych, mamy nowoczesny lawety, dowozimy paliwo, pomagamy wyciągnąć auto z rowu, świadczymy drobne naprawy na drodze. Zadzwoń, przyjedziemy w ciągu kilkudziesięciu minut i pomożemy Ci szybko dojechać do celu. Zapraszam w imieniu swoim i pracowników pomocy drogowej.

Pomoc drogowa – holowanie małego samochodu

Pomoc drogowa – holowanie małego samochodu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij