Najczęstsze problemy z firmowym komputerem. Jak ich uniknąć

Najczęstsze problemy z firmowym komputerem. Jak ich uniknąć?

Komputer firmowy działa dopóki nie zastrajkuje. Jeśli unika się aktualizacji i przede wszystkim konserwacji systemu, szczędzi się na oprogramowanie antywirusowe, a w dodatku nie przeprowadza się podstawowego czyszczenia, zarówno tego dotyczącego zbędnych plików, jak i mechanicznego, to niestety w pewnym momencie pozostaje już tylko wykrzyczenie: „Houston mamy problem!” Jeśli nie dbałeś należycie o sprzęt komputerowy, a swoją firmę prowadzisz w stolicy Dolnego Śląska, to możesz jeszcze liczyć na ratunek w postaci obsługi informatycznej firm we Wrocławiu. Warto jednak posiąść pewną wiedzę, jak uniknąć problemów z komputerem, aby choć po szkodzie być mądrzejszym.

Laptop głośno pracuje i się przegrzewa

Bardzo częstą awarią z którą zgłasza się wiele firm jest zbyt głośna praca laptopa i jego znaczne przegrzewanie się. Nie trzeba być tu alfą i omegą z zakresu informatyki, wystarczy zadbać o regularne czyszczenie laptopa, a dokładnie wentylatorów na których zbiera się kurz. Taka drobna rzecz, a może znacznie utrudniać życie. Ponieważ komputer się dusi w kurzu wydaje dość głośne dźwięki, a ponadto nagrzewa się czasem niemal od razu po starcie systemu. Regularna konserwacja może pozwolić uniknąć takich problemów. Jeśli oczyszczenie sprzętu nie niweluje problemu nagrzewania się konieczna może być wymiana pasty termoprzewodzącej bądź wiatraka.

Laptop często się zawiesza

Spowalnianie pracy systemu i jego zawieszanie się to jedna z najczęstszych awarii. Jej przyczyny mogą być bardzo złożone. Po pierwsze laptop może być przeładowany niepotrzebnymi programami, które należy usunąć. Po drugie zbyt wiele programów może uruchamiać się przy starcie systemu. Trzeba je po prostu wyłączyć. Oczywiście problemem może być również awaria twardego dysku lub oprogramowania. Tutaj najlepiej nie próbować samodzielnego uzdrawiania systemu, tylko skorzystać z obsługi informatycznej firm we Wrocławiu. Oczywiście można spróbować przywrócić system, ale niekoniecznie może to rozwiązać problem.

Często uruchamiana diagnostyka i wyskakujące powiadomienia

Jeśli często uruchamia się diagnostyka systemu i wyskakują liczne powiadomienia może to świadczyć o mechanicznej awarii dysku twardego. Jak jej uniknąć? W wielu firmach pracę zabiera się do domu, a laptopy firmowe często są przenoszone z miejsca na miejsce. Można by powiedzieć, wszak do tego służą, aby można było z nich korzystać w każdym miejscu i czasie. To prawda, jednak zanim trafią do pokrowca muszą zostać wyłączone, o czym wiele osób zapomina. To, zwłaszcza w przypadku laptopów z dyskiem talerzowym HDD zakłócenie działania, w wyniku wibracji i wstrząsów. Zatem, aby zapobiec mechanicznym uszkodzeniom dysku należy pamiętać o nie za częstym przenoszeniu laptopa, a przede wszystkim o jego wcześniejszym wyłączaniu, a nie jedynie hibernowaniu. Problem może dotyczyć także oprogramowania i wielu błędów na dysku twardym. Oczywiście mogą one zostać naprawione poprze Check Disc i wpisanie odpowiedniej komendy. Czasem jednak błędów i luk jest tak wiele, że potrzebna jest wymiana dysku. Należy pamiętać o wykonywaniu defragmentacji dysku, a także jego oczyszczaniu. Nie można również przerywać procesów, które są w toku, a tym bardziej w trakcie nich wyłączać komputera. Wszystko to prowadzi do gromadzenia się błędów i ich nawarstwiania.

Zainfekowanie systemu złośliwym oprogramowaniem

Kolejnym problemem z którym firma zajmująca się obsługą informatyczną ma bardzo często do czynienia jest zainfekowanie systemu złośliwym oprogramowaniem. Czasem może się okazać, że zapora nie wystarczy i potrzebne jest porządne oprogramowanie antywirusowe, najlepiej takie dedykowane firmom. Tylko wtedy ma się większą pewność, że niepożądany plik zostanie wykryty i zneutralizowany. Niestety ściągnięcie złośliwego oprogramowania bardzo często zdarza się przy ściąganiu załączników z korespondencji mailowej, dlatego zawsze trzeba zachować ostrożność w przypadku odbierania maili, a na pewno nie wchodzić na żadne odnośniki zawarte w wiadomościach, bez wcześniejszej weryfikacji nadawcy.

Najczęstszych problemów z firmowym komputerem można uniknąć. Obsługa informatyczna firm we Wrocławiu to również szkolenia z zakresu bezpiecznego korzystania z komputera i zagrożeń jakie czyhają w sieci. Warto zatem korzystać z pomocy specjalistów, aby podnosić umiejętności i kwalifikacje swoich pracowników.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij