Jak nauczyć syna golenia się ? Poradnik dla super ojców

Wielu mężczyzn chce być jak najlepszymi przykładami dla swoich synów, czyli wzorami do naśladowania. Z tym bywa różnie, bo najczęściej tata jest idolem dziecka tylko do 4-5 roku życia, a później staje się nim przedszkolanka albo inna osoba dorosła, z którą często ma do czynienia. Niemniej jednak warto dbać o dobre relacje ojcowsko-synowskie i uczyć syna jak najwięcej przydatnych rzeczy, tak by np. umiał w przyszłości sam zawiązać sobie krawat, czy wbić gwoździa bądź naprawić drobny domowy sprzęt. Jednak nauka może dotyczyć także czynności pielęgnacyjnych i w tym przypadku warto nauczyć syna golenia się. Jak to zrobić? Przeczytajcie koniecznie nasz poradnik dla super ojców!

Na początek zróbcie wspólnie zakupy i wybierzcie akcesoria do golenia zarostu

Powinniście zacząć od wspólnych zakupów. W końcu syn będzie potrzebował własnej maszynki, ale i kosmetyków do golenia. Dzięki temu poczuje się też bardziej dorośle. Nie musicie, jednak w tym celu wychodzić z domu, bo akcesoria do golenia zarostu i brody w Beardman.pl są najwyższej jakości i znajdziecie wszystko, czego Wam potrzeba. Znajdziecie zarówno krem do golenia, jak i balsam po goleniu. Zakupicie wysokiej jakości pędzel z włosiem borsuka typu Silvertip. Ponadto wybierzcie maszynkę do golenia lub brzytwę, choć dla początkujących raczej rekomenduje się tę pierwszą opcję, to w tym sklepie znajdziecie brzytwy renomowanych producentów na żyletki, które są łatwiejsze w obsłudze od tych tradycyjnych z niewymiennym ostrzem.

Zacznij od pokazania synowi golenia na sobie i rób to krok po kroku, czyli przekaż mu, że ważne jest zmiękczenie zarostu

Jeżeli sam nigdy nie używałeś brzytwy, to raczej skup się na maszynce, bo masz chłopaka zachęcić do golenia, a nie zniechęcić, gdy sam skaleczysz się przy goleniu. Pamiętaj, by zacząć od zmiękczania zarostu. Wszystkie czynności pokazuj na sobie. Weź ręcznik i zmocz go gorącą wodą, a następnie połóż na chwilę na skórę twarzy. Jeżeli Twój syn ma jeszcze skąpy zarost, będzie mógł pominąć ten krok. Kolejny to oczywiście nałożenie kosmetyku do golenia, najlepiej przy użyciu pędzla. Teraz nakładasz zatem sporą ilość kosmetyku tak by dobrze zmiękczyć zarost. Przekazujesz synowi, jak ważne jest odczekanie przed przystąpieniem do golenia. Warto poczekać nawet 5 minut aż zarost zmięknie. Znowu, jeśli syn ma stosunkowo miękki i skąpy zarost nie będzie musiał czekać i będzie mógł od razu przystąpić do golenia.

Naucz go techniki golenia z włosem i pod włos, pokazując mu, że przy precyzji to nic strasznego

Niezależnie od tego czy wybierasz brzytwę, czy maszynkę, naucz syna golenia z włosem i pod włos. Poleć pod jakim kątem powinien trzymać maszynkę lub brzytwę. Golenie pod włos powinno zawsze odbywać się pod niewielkim kątem, aby usunąć zarost, a jednocześnie uniknąć większych podrażnień. Z kolei przy goleniu pod włos, np. brzytwą kąt pomiędzy narzędziem a skórą powinien wynosić 30 stopni (przy goleniu pod włos 15 stopni). Poleć synowi by spróbował kilka razy odpowiednio chwycić sprzęt do golenia i ewentualnie skoryguj chwyt. Teraz już syn może spróbować się ogolić. Kupcie również produkt łagodzący po goleniu, na pewno balsam się sprawdzi, a jeśli dojdzie do uszkodzenia skóry, poleć synowi stosowanie ałunu.

Jeśli syn ma skąpy zarost, to pociesz go, że niedługo się to zmieni, ale przekaż mu, że na brodę będzie musiał poczekać

Na pewno przy nauce golenia ważne jest byś podniósł syna na duchu, gdy jego zarost jest skąpy. Powiedz mu, że ma szczęście bo golenie będzie trwało krócej, a gdy nabierze już wprawy, to z czasem na pewno jego broda, wraz z większą dojrzałością będzie gęstniała i wtedy będzie już umiał ją skutecznie usunąć. Powiedz mu kiedy Tobie urosła gęstsza broda, co pozwoli mu pogodzić się z tym, że na razie będzie miał meszek na twarzy. Poradź mu również spożywanie dużej ilości ryb i produktów bogatych w kwasy Omega-3 i Omega-6. Będą ważne nie tylko dla kondycji zarostu i skóry, ale również zdrowia całego organizmu.

Nauka golenia może Was bardzo zbliżyć. Najlepiej jeśli krok po kroku wszystkie czynności wykonujecie wspólnie, po tym jak już nastąpiła demonstracja całego procesu golenia. To również okazja, by porozmawiać z nastoletnim synem i złapać wspólny język.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij