dziecko na plaży

Jak znaleźć najlepszy wózek dziecięcy? Czyli przydatne rady dla każdej mamy w wielkim mieście i na małej wsi

Znalezienie najlepszego wózka dziecięcego jest często sporym wyzwaniem. Trzeba w końcu zwrócić uwagę na parametry, ale nie tylko pod kątem technicznym, ale również przystosowania wózka do codziennego życia i problemów młodej mamy, a tych może być sporo. Wózek należy również dostosować do stopnia aktywności. Poznajcie zatem nasze rady dla każdej mamy w wielkim mieście i na małej wsi.

Aktywna mama – aktywne dziecko

spacer z niemowlakiemZaczniemy od pewnej istotnej kwestii. Wiele mam chce jak najszybciej dojść do formy po ciąży i stało się to swoistą modą. Jednak zamiast wybierać się na katorżniczy trening, można połączyć przyjemne z pożytecznym i zdecydować się na jogging z wózkiem. Tylko nie każdy wózek będzie się do tego nadawał, a lepiej wybrać taki, który do takiej aktywności będzie przystosowany. Bez problemu znajdziesz wózek 2 w 1 do joggingu. Powinien mieć 3 koła, z czego przynajmniej przednie z amortyzacją. Dodatkowo bardzo istotne znaczenie ma obecność ręcznego hamulca, który jest wygodniejszy w użyciu. Niektóre modele mają również specjalną linkę zabezpieczającą dodatkowo chwyt wózka w czasie biegu. Ważna jest także ergonomiczna i regulowana rączka wózka. Jak wiadomo aktywna mama, to aktywne dziecko, warto więc ćwiczyć z dzieckiem od pierwszych miesięcy życia i przy okazji budować więź.

Kiedy schody piętrzą się przed Tobą…

Bywa i tak, że mieszkasz na wysokim piętrze w bloku bez windy. Wtedy schody dosłownie piętrzą się przed Tobą. Zwykle musisz zrobić dwa kursy. Najpierw z dzieckiem, a potem z wózkiem. Dlatego tu przydatny będzie model na lekkim stelażu, najlepiej aluminiowym. Bardzo ważne jest również składanie wózka. Najlepiej jeśli da się to zrobić jedną ręką. Im szybciej, tym lepiej. Takie składanie przyda Ci się również, gdy będziesz pakować wózek do bagażnika, zwłaszcza małego. Najlepiej jeśli stelaż po złożeniu zajmuje jak najmniej miejsca. Zawsze możesz oczywiście wykorzystać nosidełko, a wózek zostawić w bagażniku samochodu stojacego pod blokiem, aby za każdym razem nie znosić go tam i z powrotem. Na pewno będzie to wygodniejsze rozwiązanie.

Kiedy pokonujesz trasy po zróżnicowanym terenie

wózek dla dzieckaKolejną kwestią jest dobranie wózka do zróżnicowanych tras. Wszak zarówno w mieście, jak i na małej wsi musisz pokonywać wysokie krawężniki, a nieraz kamieniste czy błotniste drogi. Zatem Twój wózek musi sporo wytrzymać. Warto wybrać wózek 2 w 1 ze ściąganą tapicerką, którą można wyprać w pralce po spacerze w deszczu. Niezbędne będzie również zadbanie o dodatkowe akcesoria, jak folia przeciwdeszczowa. Często jednak dodawana jest ona do zestawu. Jednak tutaj najistotniejsze będą odpowiednie koła. Powinny być bezdętkowe, aby nierówna nawierzchnia nie spowodowała ich przebicia. Istotne znaczenie ma również amortyzacja wstrząsów. Najlepiej jeśli system redukcji wstrząsów działa przynajmniej na dwa koła, a najlepiej na wszystkie koła.

Gdy zakupy z dzieckiem to codzienność

Każda młoda mama musi być mobilna i radzić sobie dodatkowo z codziennymi obowiązkami takimi jak zakupy. Zrobienie ich z dzieckiem bywa wyzwaniem ze względu na pory karmienia i snu, zwłaszcza, gdy trudno mu zasnąć w supermarkecie pełnym ostrego światła. Dlatego trzeba zadbać o dobór wózka 2 w 1 z odpowiednio głęboką gondolą i daszkiem, tak by dziecka nic nie raziło. Ponadto ważna jest ochrona przeciwsłoneczna UV 50+ tapicerki wózka. Kiedy na zakupy wybieracie się pieszo, a także w czasie wszystkich spacerów ten aspekt ma znaczenie. W czasie zakupów bardzo ważna jest również obecność pojemnego kosza zakupowego. Najlepiej jeśli dany model wyposażony jest w zamykany kosz.

Kierując się powyższymi wskazówkami na pewno znajdziesz odpowiedni dla Ciebie model wózka. Warto wiedzieć, że są modele, które sprawdzą się w każdej z powyższych sytuacji, dlatego warto zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, które pomogą w podjęciu decyzji. Dla młodej mamy ważne mogą być również dodatkowe akcesoria, np. uchwyt na smartfona, dzięki któremu będzie w kontakcie z innymi, a jednocześnie będzie mieć maluszka cały czas na oku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij