Najlepsze produkty do tradycyjnego golenia. Co polecają barberzy

Najlepsze produkty do tradycyjnego golenia. Co polecają barberzy?

Golenie u barbera, czy golibrody to prawdziwy rytuał, gdzie ze względów higienicznych używane są brzytwy na żyletki. Jest to po prostu bardziej komfortowy sposób, a narzędzia nie muszą po każdym kliencie trafiać do autoklawu, służącego do dezynfekcji, gdyż ostrza są wymienne. Jednak każdy barber wyposażony jest w takie urządzenie, w którym chociażby podgrzewa ręczniki, których używa na samym początku do rozszerzenia porów skóry klienta. W domu, gdzie używa się własnego ręcznika nie potrzeba dezynfekcji, jednak parówkę przed tradycyjnym goleniem warto wykonać. Dzięki temu łatwiej będzie dobrze rozprowadzić pędzlem do golenia produkt do zmiękczania. Dziś zajmiemy się najlepszymi produktami, które barberzy polecają do tradycyjnego golenia.

Pędzle do golenia z włosiem borsuka lub syntetyczną imitacją

Po pierwsze kompletując zestaw do tradycyjnego golenia trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie pędzle do golenia dla mężczyzn. Najlepszy wyborem będzie Super Badger lub Finest and Two Band. Miękkie włosie w tych pędzlach nie jest przycinane, co powoduje, że są one miększe i przyjemniejsze dla skóry, a przecież chodzi o to, by golenie tradycyjne, tak jak dawniej, było dla mężczyzny przyjemnością. Świetne modele pędzli można znaleźć w ofercie Bluebeards Revenge, a także Captainn Fawcett. Przy wyborze warto zwrócić uwagę również na odpowiednio wyprofilowany trzonek, aby pędzel do golenia można było wygodnie przekładać z ręki do ręki i nakładać nim produkt zmiękczający, a dokładnie mydło do golenia.

Mydło do golenia – niezbędnik tradycyjnego golibrody

Jeśli chcesz mieć zestaw z prawdziwego zdarzenia, to musisz zakupić również mydło do golenia. Wszak mając pędzel dziwnie byłoby nakładać na niego piankę. Zatem najlepiej zakupić mydło z tyglem, w którym można je rozrabiać. Warto wiedzieć, że mydło do golenia jest niezwykle wydajne, gdyż bardzo dobrze się pieni. Ponadto znacznie lepiej zmiękcza twardy zarost niż tradycyjne pianki, a to ze względu na skondensowaną formułę po wyrobieniu pędzlem. Warto wiedzieć, że pędzel zatrzymuje sporo wody, w związku z tym po wyrobieniu piany nie trzeba tej czynności powtarzać.

Brzytwy na żyletki czy tradycyjne brzytwy?

pędzle do golenia i brzytwy

Głównym narzędziem do tradycyjnego golenia jest brzytwa. Oczywiście należy wybrać taką z ostrzem ze stali nierdzewnej. Dzięki temu posłuży przez lata i nie będzie korodować. Brzytwa na żyletki to lepszy wybór ze względów praktycznych i higienicznych. Tradycyjną brzytwę należy regularnie ostrzyć, z kolei brzytwa na żyletki nie wymaga specjalnego zachodu, oczywiście warto również zaopatrzyć się w specjalny skórzany pas do ostrzenia, jednak nie jest to konieczne. Nie bez znaczenia jest fakt, że brzytwę na żyletki łatwiej się trzyma w ręce niż tę tradycyjną. To ma duże znaczenie dla początkujących. Zatem barberzy bezwzględnie polecają brzytwy na żyletki. Tutaj również warto wybierać te z logo Sinobrodego. Warto pamiętać o tym, że brzytwą można golić się zarówno z włosem, jak i pod włos. Drugi typ golenia polecany jest dla bardziej zaawansowanych, gdyż tu kąt pomiędzy brzytwą a zarostem ma wynosić zaledwie 15 stopni. Zatem lepiej najpierw przećwiczyć golenie z włosem pod kątem około 30 stopni. Oczywiście trzeba pamiętać, że czasami w trudno dostępnych miejscach konieczne jest golenie w określonym kierunku.

Balsamy po goleniu i produkty do pielęgnacji zarostu

Kiedy już skóra jest wygolona można przystąpić do jej pielęgnacji. Na samym początku warto nałożyć balsam łagodzący. Ten krok może być poprzedzony nałożeniem ałunu potasowego, zwłaszcza, jeśli przy goleniu nie obyło się bez zranienia. Początki bywają trudne, dlatego w ałun bezwzględnie zawsze trzeba się zaopatrzyć. Następnie można już nałożyć balsam. W tradycyjnych salonach barberskich wklepywana jest woda po goleniu, zawierająca dodatkowo łagodzącą glicerynę. Oczywiście w domu również można jej użyć. Na samym końcu znów używa się ręcznika, tym razem zimnego, w celu zamknięcia porów. Warto mieć specjalnie przeznaczony ręcznik do czynności związanych z goleniem. Zresztą ten element można kupić w zestawach do tradycyjnego golenia.

Podstawowe produkty do tradycyjnego golenia pozwolą Ci uzyskać oszałamiający efekt. Oczywiście musisz zdecydować się na te najlepszej jakości.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij